AÖF Sınav Sonuçları ne Zaman Açıklanacak?

Anadolu Üniversitesi (AÜ) Rektör Yardımcısı ve Açıköğretim Fakültesinin (AÖF) Dekan Vekili Prof. Dr. Selim Başar, yaptığı yazılı açıklamada, 1 milyon 52 bin aktif öğrencisi bulunan Açıköğretim Sistemi'nin 2020 yılı itibarıyla dijitalleşme ve uluslararasılaşma noktasında önemli adımlar atacağını belirtti.

AÖF Sınav Sonuçları ne Zaman Açıklanacak?

Öğrenci sayısı bakımından dünyada 3'üncü olan AÜ Açıköğretim Sistemi'nin 14-15 Aralık 2019'yılında yapılan güz dönemi ara sınav neticelerin 5 gün gibi rekor bir zamanda duyurulduğunu hatırlatan Başar, şöyle devam etti:

Açıköğretim Sistemi'nde ders düzenlemeleri ve Bilgisayar Araştırma Uygulama Merkezindeki yazılımcı personelin hazırladığı yazılımlar bir araya gelince daha güzel ve hızlı bir netice ortaya çıktı.

Bununla ilgili emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Bu, üniversitemiz için bir gururdur. Final sınav sonuçlarını da yine bu şekilde erken açıklayacağız. Öğrencilerimiz sınav sonuçlarını yine erken bekleyebilirler.

29 ülkede 6 milyondan fazla mezun verdi

Başar, Türkiye'nin tüm illerinde, 28 yabancı ülkede ve 70 sınav merkezinde hizmet veren sistemin mezun sayısı 6 milyonu aştığını söyledi.

AÖS Sorular, "Anadolu ÖYS", "Özet Oku" ve "3D AÖS" olmak üzere 4 mobil uygulama bulunduğuna değinen Başar, bunları tek platformda bir araya getirmeyi planladıklarını duyurdu.

Açık Kütüphane'de 44 bin 304 materyalin yer aldığı bilgisini veren Başar, Bu materyallerin indirilme sayısı ise 2019 yılı sonu itibarıyla 33 binin üzerinde.
Bu önemli bir rakam.

Amacımız, mümkün olduğu kadar çok kişinin bilgiden yararlanması ve bilginin yayılmasıdır. Açık Kütüphane de bizim için statik değil, dinamik bir yapı. Sürekli takibini ve yenilemelerini yapıyoruz.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER