AÖL kayıt işlemleri ne zaman bitiyor? İlk kayıt ve kayıt yenileme işlemleri uzatıldı

AÖL kayıt işlemleri uzatıldı, öğrenciler 5 Kasım 2023 tarihi saat 23.59'a kadar sınav katılım ücretini yatırmaları durumunda 30 Ekim 2023 tarihinden 6 Kasım 2023 mesai saati bitimine kadar Halk Eğitimi Merkezine başvurarak İlk Kayıt ve Kayıt Yenileme işlemlerini yaptırabilecek.

AÖL kayıt işlemleri ne zaman bitiyor? İlk kayıt ve kayıt yenileme işlemleri uzatıldı

Eğitim süresi 4 yıl 8 dönem olan AÖL için öğrenciler ders seçme işlemleri için verilen süre uzatıldı.

AÖL İLK KAYIT VE KAYIT YENİLEME NE ZAMAN BİTİYOR?

Açık Öğretim Lisesi 2023-2024 eğitim ve öğretim yılı 1. dönem ilk kayıt ve kayıt yenileme işlemleri 15 Eylül 2023 – 16 Ekim 2023 tarihleri arasında tamamlanmıştır. Ancak görülen lüzum üzerine 2023/1 dönemi için ilk kayıt ve kayıt yenileme yaptırmak isteyenler 30 Ekim 2023 tarihinden 05 Kasım 2023 tarihi saat 23.59’a kadar sınav katılım ücretini yatırmaları durumunda 30 Ekim 2023 tarihinden 6 Kasım 2023 mesai saati bitimine kadar Halk Eğitimi Merkezine başvurarak İlk Kayıt ve Kayıt Yenileme işlemlerini yaptırabileceklerdir.

AÖL SINAVI NE ZAMAN?

AÖL 1. dönem sınavları 23 Aralık ve 24 Aralık 2023 tarihlerinde yüz yüze olarak gerçekleştirilecek.

AÖL İLK KAYIT NASIL YAPILIR?

e-Okul sisteminde kaydı olmayan; Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüklerine müracaat ederek ilk kaydını yapabilirler.

e-Okul sisteminde kaydı olmayanlar; Örgün ortaöğretim kurumlarında okuma hakkını kaybeden öğrencilerin açık öğretim liselerine geçişlerine yönelik bilgilendirme ve yönlendirme işlemlerini kayıtlı bulundukları eğitim kurumlarınca yapılacak. Diğer öğrencilerin açık mğretim liselerine geçiş ön onay işlemleri, kayıtlı bulundukları okulun bağlı olduğu il/ilçe öğrenci yerleştirme ve nakil komisyonu marifetiyle, mazeret durumlarını gösterir resmi belgeye dayalı olarak gerçekleştirilir.

AÖL KAYIT YENİLEME İŞLEMLERİ NASIL YAPILACAK?

Öğrencilik durumu “ Silik, Donuk veya Aktif ” olan öğrencilerin kayıt yenileme sınav ücretini anlaşmalı bankalara yatırmış öğrencilerimizin kayıt yenileme işlemleri sistem tarafından bir iş günü sonra otomatik olarak yapılacaktır. Bu öğrencilerin kayıt yenileme işlemlerini tamamlatmak için Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüklerine müracaat etmelerine gerek yoktur.

AÖL KAYIT ÜCRETİ NE KADAR?

Açık Öğretim Lisesine ilk kayıt ve kayıt yenileme yaptıran öğrenci, sınava girmek istediği her dönem için “sınav ücretini” ödemek zorundadır. 2023 yılında, bir dönem için ilk kayıt ve kayıt yenileme sınav ücreti olarak 160 TL belirlenmiştir.

Sözcü Gazetesi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER