ATANACAK 20 BİN ÖĞRETMEN İÇİN BAŞVURU TARİHLERİ AÇIKLANDI

MEB, 20 bin sözleşmeli öğretmen alımına ilişkin duyuru yayımladı. Ön başvurular 2 Mart'ta alınacak, sözlü sınavlar 14 Nisan ve 8 Mayıs'ta yapılacak.

ATANACAK 20 BİN ÖĞRETMEN İÇİN BAŞVURU TARİHLERİ AÇIKLANDI
Milli Eğitim Bakanlığı  internet sitesinde, 20 bin sözleşmeli öğretmen alımına  ilişkin başvuru ve atama duyurusu yayımlandı. Buna göre, adaylar Türkçe, ilköğretim matematik, fen bilimleri/fen ve  teknoloji, sosyal bilgiler, Türk dili ve edebiyatı, tarih, coğrafya, matematik  (Lise), fizik, kimya, biyoloji, din kültürü ve ahlak bilgisi, yabancı dil  (İngilizce), rehberlik, okul öncesi ve sınıf öğretmenliği alanları bakımından  KPSSP121 puan türünden, Almanca, Arapça, Çince, Fransızca ve Rusça alanlarına  KPSSP120 puan türünden, diğer alanlar bakımından ise KPSSP10 puan türünden 50 ve  üzerinde puan almaları kaydıyla başvuru yapabilecek.
 
KPSSP10-KPSSP121 ile KPSSP120 sonucunda her alan için  en yüksek puan alandan başlamak üzere, alanlar bakımından belirlenen kontenjan  sayısının üç katı aday, yerleştirildikleri sınav merkezinde sözlü sınava  alınacak.
 
SÖZLÜ SINAVDAN EN AZ 60 ALANLAR TERCİH EDİLECEK 
Sözlü sınavda 60 ve üzerinde puan alan adaylar, en fazla 20 eğitim  kurumu için elektronik ortamda tercihte bulunabilecek.  Açıklanan başvuru takvimine göre, ön başvurular 2-8 Mart'ta alınacak.  Adayların sözlü sınava alınacakları sınav merkezlerinin ilanı 16 Mart'ta  duyurulacak. Sözlü sınavlar 14 Nisan-8 Mayıs tarihlerinde yapılacak. Sözleşmeli öğretmenliğe atama sürecine ilişkin diğer hususlar  "http://meb.gov.tr" ile "http://ikgm.meb.gov.tr" adreslerinden ilan edilecek.
 
KONTENJANLAR
 
3 bin 806 sınıf, 2 bin 2  İngilizce, bin 907 din kültürü ve ahlak bilgisi, bin 676 okul öncesi, bin 453  ilköğretim matematik, bin 450 Türkçe öğretmeni 
Güncelleme Tarihi: 19 Şubat 2018, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER