AÜ'de Uzaktan Eğitim Başladı

Akdeniz Üniversitesinde yeni tip koronavirüs salgını sebebiyle ara verilen öğretim faaliyetleri, uzaktan eğitim sistemin devreye alınmasıyla birlikte tekrardan başladı.

AÜ'de Uzaktan Eğitim Başladı

Akdeniz Üniversitesinden yapılan açıklamaya göre, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını sebebiyle 10 senedir yapılan çalışmayla altyapısı hazır olan uzaktan eğitim sistemi bütün öğrencilerin kullanımına açıldı.

Akdeniz Üniversitesinin 70 bin öğrencisinin mağduriyet yaşamasını önleyecek uygulamada, ilgili fakültelerin bütün dersleri sisteme yüklendi. Öğrenciler, bütün dersleri Öğretim Yönetim Sistemi (oys.akdeniz.edu.tr) üzerinden takip edebilecek. Sistemde öncelikle teorik dersler yer alacak.

Etkileşimli uygulamalar ile uygulama dersleri için ise Akdeniz Üniversitesi Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezinin çalışmaları devam ediyor.

Öğrencilere, karşılaşabileceği sorun ve soruları için üniversitenin sosyal medya hesapları, "[email protected]" e-posta adresi ve "(242) 310 22 19" nolu telefondan devamlı canlı destek verilecek.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER