Bakan Kasapoğlu Duyurdu: 8 Kasım'a Kadar Uzatıldı

Gençlik ve Spor Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, 2020-2021 eğitim öğretim yılında Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sınavı sonucunda ilk defa bir yükseköğretim programına girmeye hak kazanan öğrencilerin yanı sıra yükseköğretim programında eğitimi devam edenler ile yurt dışında öğrenim gören Türk vatandaşlarının burs/kredi başvuruları 8 Kasım Pazar günü saat 23.59'a kadar uzatıldı.

Bakan Kasapoğlu Duyurdu: 8 Kasım'a Kadar Uzatıldı

Konuyla alakalı açıklama yapan Bakan Kasapoğlu, 3 Kasım'tarihinde son bulacak başvuruların 8 Kasım'tarihine kadar uzadığını söyleyip, "Her zaman olduğu gibi gençlerin yanındayız.

Bize ne zaman ihtiyaç duyarlarsa oradayız. Burs kredi başvuruları ile alakalı olarak başvurusunu çeşitli sebeplerle yapamayan öğrencilerimizi düşünerek başvuru sürelerimizi uzatma kararı aldık."

Başvurular e-Devlet üzerinden yapılacak

Burs ve kredi hakkından yararlanmak isteyen öğrenciler başvurularını e-Devlet üzerinden gerçekleştirebilecek.

Daha önce başvuru yapan ancak değişiklik yapmak isteyen öğrenciler de 8 Kasım'a kadar e-Devlet'e girerek güncelleme yapabilecek.

Başvuru esnasında öğrencilerin beyan ettiği ekonomik, sosyal ve başarı durumuna dair bilgiler, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından kamu kurumları aracılığıyla teyit edilecek. Yapılan değerlendirme neticesinde mevzuata uygun olan öğrencilere burs veya öğrenim kredisi tahsis edilecek.

Güncelleme Tarihi: 03 Kasım 2020, 10:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER