Bir ilde daha eğitime ara

Şiddetli yağış ve fırtına günlük yaşamda aksamalara neden oldu. İş yerlerinin tenteleri ve tabelalarının zarar gördüğü ilçede, bazı kesimlerinde yollarda su birikintileri oluştu, rögarlar taştı. Zonguldak ve Şile'nin ardından Bolu, Düzce'nin Akçakoca ilçesi ve Sakarya'nın Hendek ilçesinde okullar tatil edildi.

Bir ilde daha eğitime ara

Meteoroloji Genel Müdürlüğü hafta sonu için Türkiye genelinde 66 ili kapsayan bir fırtına uyarısı yayımladı. Peş peşe sefer iptallerinin verildiği, AFAD ve AKOM'un vatandaşları uyardığı saat altıda başlayan fırtına, yurtta etkisini arttırdı. Uludağ'da kar kalınlığı 50 santimetreyi geçerken sağanak nedeniyle meydana gelen trafik kazalarında birçok kişi yaralandı. Kabusa dönüşen pazar sabahında yollar göle döndü, fırtına nedeniyle bazı evlerin çatısı uçtu, ağaç ve elektrik direkleri devrildi.

Hava koşulları sonrası eğitime farklı noktalarda ara verilmeye başladı. Şile, Zonguldak, Bolu, Düzce'nin Akcakoca ilçesi, Sakarya'nın Hendek ilçesinde etkili olan fırtına nedeniyle eğitime 1 gün ara verildi.

BOLU'DA EĞİTİME BİR GÜNLÜK ARA

Bolu Valiliği, il genelinde yaşanan olumsuz hava şartları eğitime bir günlük ara verildiğini duyurdu. Valilik açıklamasında "20 Kasım 2023 Pazartesi günü ilimiz genelinde tüm resmi-özel örgün ve yaygın eğitim kurumlarında (rehabilitasyon merkezleri ve özel kurslar dahil) eğitim öğretime 1 (bir) gün süreyle ara verilmiştir. Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli ve hamile personel de 20 Kasım 2023 tarihinde 1 (bir) gün idari izinli sayılacaktır." ifadeleri kullanıldı.

ZONGULDAK'TA OKULLAR TATİL EDİLDİ

Zonguldak Valiliği'nden yapılan açıklamaya göre ayrıca kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli ve hamile personel de 20 Kasım 2023 günü izinli sayılacak. Karar şu ifadelerle duyuruldu:

"Zonguldak il genelinde olumsuz hava şartları nedeniyle 20 Kasım 2023 Pazartesi günü tüm resmi-özel örgün ve yaygın eğitim kurumlarında (rehabilitasyon merkezleri ve özel kurslar dahil) eğitim öğretime bir gün süreyle ara verilmiştir.

Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli ve hamile personel de 20 Kasım 2023 tarihinde bir gün idari izinli sayılacaktır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

İSTANBUL'UN ŞİLE İLÇESİNDE DE EĞİTİME ARA VERİLDİ

İstanbul Valiliği ise Şile'de ilk ve orta dereceli okullara 1 gün ara verildiğini duyurdu. Valiliğin açıklaması şu şekilde:

"İstanbul’da etkili olan olumsuz hava şartları nedeniyle Şile'de 20 Kasım Pazartesi günü ilk ve orta dereceli okullarda eğitime bir gün süreyle ara verilmiştir. Bu karara paralel olarak, Şile İlçesi’ndeki kamu kurumlarında çalışan hamile, engelli ya da kronik hastalığı bulunan personel de 20 Kasım tarihinde idari izinli sayılacaktır."

DÜZCE'NİN AKCAKOCA İLÇESİNDE EĞİTİME 1 GÜN ARA VERİLDİ

Düzce'nin Akçakoca ilçesi genelinde gün boyu sağanak ve fırtına yaşamı olumsuz etkiledi. Olumsuz hava şartlarının devam ettiği ilçede birçok ev ve iş yerini su bastı, çatılar uçtu, ağaçlar devrildi.

Kaymakamlıktan yapılan açıklamada, "İlçemiz genelinde etkili olan olumsuz hava şartları nedeniyle 20 Kasım 2023 Pazartesi günü eğitim öğretime 1 gün süreyle ara verilmiştir" ifadesi kullanıldı.

SAKARYA'DA OLUMSUZ HAVA ŞARTLARI TAŞIMALI EĞİTİME ENGEL OLDU

Sakarya'nın Hendek ilçesinde olumsuz hava koşulları nedeniyle taşımalı eğitime 1 gün ara verildi.

Valilikten yapılan açıklamada, ilçenin yüksek mahallelerindeki olumsuz hava koşulları ve kar yağışı nedeniyle Dikmen, Aksu, Kurtuluş Karadere, Sümbüllü Kırktepe, Bakacak, Pazarcık, Eskibıçkı, Dede Düzü, Bıçkatik, Hicriye, Muradiye, Akçayır, Esentepe, Harmantepe mahallelerinde taşımalı eğitime Hendek Kaymakamlığı tarafından 1 gün ara verildiği duyuruldu. 

KARAR GAZETESİ 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER