Boğaziçi Üniversitesi'nde 'ithal öğretmen' tartışılacak

MEB’in gündeme getirdiği “ithal öğretmen” projesi Boğaziçi Üniversitesi’nde düzenlenecek bir panelde tartışılacak.

Boğaziçi Üniversitesi'nde 'ithal öğretmen' tartışılacak

Boğaziçi Üniversitesi Eğitim Sen İşyeri Temsilciliği bugün “Eğitimin sorunlarına çare: 40.000 ithal öğretmen!” başlıklı bir panel düzenliyor.

Geçtiğimiz günlerde Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) yetkilileri tarafından yapılan açıklamada, ''Yabancı Dil Öğretiminin Geliştirilmesi” adlı projeyle İngilizce öğretimini okul öncesi eğitim düzeyine kadar indireceği ifade edilirken, daha etkili İngilizce öğretimi sağlamak için yurtdışından 40 bin İngilizce öğretmeninin getirileceği belirtilmişti.

Böyle bir projenin alanın uzmanları bilim insanlarının, eğitim bilimcilerin görüşlerine sunulmadan bu şekilde ilan edilmesi tepki toplarken, Boğaziçi Üniversitesi’nde düzenlenecek panelde, “ithal öğretmen” olarak özetlenebilecek tartışmayı bilim insanlarının gözüyle değerlendirilecek. Panelde bir taraftan bu tartışmanın gündeme gelmesinin ekonomi-politik boyutu diğer taraftan yabancı dil eğitimi alanı açısından sonuçları tartışılacak.

Bugün (Salı) gerçekleşecek panele Boğaziçi Üniversitesi Eğitim Bilimleri Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Fatma Gök ve Boğaziçi Üniversitesi Yabancı Diller Eğitimi Bölümü öğretim üyesi Doç. Dr. Belma Haznedar konuşmacı olarak katılacak. Üniversitenin Kuzey Kampüs’ünde yer alan Eğitim Sen İşyeri Temsilciliği odasında yapılacak panel saat 12.15’te başlayacak.


 

Güncelleme Tarihi: 12 Nisan 2011, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER