BU ÇAĞDA SERTİFİKA İLE ÖĞRETMEN YAPMAK BİR AYIPTIR

Bu Çağda Sertifika ile Öğretmen Yapmak Bir Eğitim Ayıbıdır

BU ÇAĞDA SERTİFİKA İLE ÖĞRETMEN YAPMAK BİR AYIPTIR
Fatih Projesi ile ilgili 2014-2015 Eğitim Öğretim yılında da alan dışı Bilişim Teknolojileri Rehber Öğretmenliği görevlendirmeleri için resmi yazı Milli Eğitim Müdürlüklerine gönderildi... 
 
Bu Çağda Sertifika ile Öğretmen Yapmak Bir Eğitim Ayıbıdır
 
100 Saat kurs ile alan dışı öğretmenlere okullarda Bilişim Teknolojileri Rehber Öğretmeni unvanı verilmesinin defalarca vicdansızlık olduğu ifade edildi... Milli Eğitim Bakanlığının bir işletme gibi yönetiliyor... Sertifika ile birileri öğretmen yapılarak herkes kendi ceplerini doldurdu, ne eğitimi düşünen oldu ne de aç gezen hakları gasp edilmiş bilişim öğretmenlerini düşünen... Bu ayıp herkese yetecekken, bu ayıbı gerçekleştiren daha savunma yaptılar... Makamına eş dost ile gelenler, diplomasını belki kasaptan aldığı için emek nedir bilmeyenler: sertifika ile bu çağda öğretmen yapılmasını normal olarak değerlendirdiler.
 
Sertifikalı Öğretmenlerin İmzaladığı Sözleşme
 
"Bakanlığımızın Fatih Projesi ve Bilişim Teknolojileri ile ilgili projelerinin yürütülmesinde, görevlendirildiğim okuldaki bilgisayar destekli eğitimin yürütülmesinde ve bilişim teknolojileri ile ilgili olarak görevimin gereği olan işleri hizmetimin sürekliliği esasıyla yürüteceğime, kazanmış olduğum bilgi birikimini ve deneyimimi görev yaptığım okulda eğitim ve öğretimin kalitesinin artırılması konusunda kabul ve taahhüt ederek, Bilişim Teknolojileri Rehber Öğretmenliği görevini kabul ediyorum." 
 
Suriye'de, Somali'de Bilişim Öğretmeni Olsalardı Keşke
 
Dünyada yardıma ihtiyacı olanları unutmayız millet olarak mesela Suriye, Somali, Mısır sürekli yanlarındayız, yardım ederiz ama kendi ülkemiz söz konusu olursa başkasının hakkına çok güzel göz dikeriz,işini elinden alırız, Bilişim Teknolojileri Öğretmenlerinin aç gezmesine sebep oluruz. Atanmış bir branş öğretmeni 100 sat kursa gider maaşına ek olarak da 800 TL alır sonra boş vakitlerinde Mısır'da, Suriye'de yardıma ihtiyacı olan kardeşlerimizden bahseder... Keşke Somali de BT Öğretmeni olsaydınız arkadaşlar o zaman size Türkiye'den meydanlardan destek olurlardı belki!
 
Nabi Avcı Soruları Cevapsız Bırakıyor
 
Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı ise sertifikalı öğretmen yapılması ile ilgili CHP ve MHP milletvekillerinin verdiği soru önergelerinin hiçbirini cevaplamadı...
Güncelleme Tarihi: 24 Haziran 2014, 00:00
YORUM EKLE
YORUMLAR
Öğretmen
Öğretmen - 7 yıl Önce

Okullarda görevlendirme olarak çalışan BTR öğretmenleri sadece fatih projesinde görevlidirler ,bilgisayar öğretmeni ünvanlı olarak çalışmamaktalar ve bilgisayar seçmeli derslerine girmemekteler.Kendi alanlarındaki 15 saat derslerine girerler ve 15 saat ücreti de fatih projesinden dolayı bilgisayarlara format atıp .öğretmenlere rehberlik ederler.Hafta içi 5 gün okuldaki bilişim işlerini yaparlar.Liselerde 2 saat bilgisayar dersi için kadrolu bilişim öğretmeni atamak devlete maddi kayıptan başka bir şey değildir.BTR öğretmeninin çalışmasından memnun olunmadığında bir sonraki görevlendirme yapılmaz.Görevlendirmeler 4 aylıktır ,çalışırsan kalırsın yoksa gönderirler.Şimdi 2 saat seçmeli bilgisayar dersi için kadrolu öğretmen alacaksın ,norm fazlası olduğu için dolaşıp duracak .isteyen bilgisayar öğretmeni zaten fatih projesinde görevlendirme olarak çalışıyor.Lise öğrencileri bu seçmeli dersi istemiyor ,genel liseler için bu bilgisayar gelecek için yatırım yapacakları bir alan dersi olarak görülmüyor.Kimsenin çocuğuna zorla şu dersi alacaksın denilemez.

Öğretmen
Öğretmen - 7 yıl Önce

Sertifkayla kimse öğretmen yapılmıyor,100 saatin sonunda kimseye bilgisayar öğretmenliği yapma hakkı tanınmıyor.fatih projesini yürütmek için BTR öğretmenlerinin gecici görevlendirilmesi başka bir şey liselere bilgisayar öğretmeni atamak başka bir şey.yanlış haberler yaparak insanların hakkına girmek de hiç hoş değil.Bir çok BTR öğretmeni fatih projesinde çok daha başarılı ve bunu haftalık 15 saat ek ders karşılığı yapıyor ve haftanın 5 günü özveriyle çalışıyorlar.'Haftalık 2 saat derse girecek 2800 maaşla bilgisayar öğretmeni atamaya çalışmak zaten kul hakkı yemektir.Birde bu açıdan aynı olaya bakın isterseniz.

SIRADAKİ HABER