Çocukların okul öncesi heyecanı: Uyum programı başladı

2023-2024 eğitim öğretim yılı öncesinde MEB okul öncesi ile ilkokul 1 ve liselerin 9'uncu sınıf öğrencilerinin alışması için hazırlanan uyum programı bugün başladı. Öğrencilerin yeni normallerine uyum sağlaması için düzenlenen program 8 Eylül'e kadar devam edecek.

Çocukların okul öncesi heyecanı: Uyum programı başladı

Tüm sınıf ve kademelerde 11 Eylül'de başlayacak eğitim öncesi, ilkokul 1'inci ve lise 9'uncu sınıf öğrencileri için hazırlanan ve rehberlik uygulamalarını da içeren program bugün itibarıyla başladı. Program kapsamında öğrenciler rehberlik gibi hizmetlerden yararlanabilmelerinin yanı sıra eğitim ve öğretim dönemi başlamadan önce öğretmenleri ve arkadaşlarıyla tanışma fırsatına sahip oluyor.

Okul öncesinde, aile ve çocuklarla yürütülecek uyum sürecine destek amacıyla hazırlanan okula uyum rehberinde, uygulama çizelgesi ile 12 etkinlik örneğine yer veriliyor.

İlkokul 1'inci sınıflar için hazırlanan rehberde de uyum haftası uygulama çizelgesi ile 9 etkinlik örneği bulunuyor.

Uyum haftasında ortaöğretim kurumlarında eğitim öğretime başlayan hazırlık ve 9'uncu sınıf öğrencileriyle velileri, eğitim öğretim dönemi başlamadan önce okulları hakkında bilgilendirilecek. Ayrıca bu bir haftalık dönemde, öğrencilerin yeni girdikleri okul ortamına kısa sürede uyum sağlamalarına katkıda bulunacak becerilerin kazandırılması ve okula aidiyet duygusunun geliştirilmesi hedeflendi. Liseye başlayan öğrenciler ve velileri için de etkinlikler planlandı.

Karara Gazetesi

Güncelleme Tarihi: 04 Eylül 2023, 15:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER