Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Çocukları Kabul Etti

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi MGK toplantı salonunda, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ve beraberindeki öğrencileri kabul etti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Çocukları Kabul Etti

Salona gelişinde çocuklarla tek tek tokalaşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, yerine geçen Mamak Kuvayı Milliye Ortaokulu 6´ncı sınıf öğrencisi 12 yaşındaki Ozan Sözeyataroğlu ve diğer çocukları "Hoş geldiniz" diyerek karşıladı.

Konuşmasına, "Cumhurbaşkanlığı Külliyesi´ne, milletin evine hoş geldiniz." diyerek başlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Ülkemizdekilerle birlikte tüm dünya çocuklarının bayramında sizleri Cumhurbaşkanlığı Külliyesi´nde misafir etmekten duyduğum mutluluğu, memnuniyeti özellikle ifade etmek istiyorum.

İstikbalimizin teminatı olan siz çocuklarımızın 23 Nisan Milli Egemenlik ve Çocuk Bayramını şahsım, milletim adına kutluyorum.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, sözlerini şöyle devam ettirdi: Bu vesileyle tüm dünya çocuklarına sizlerin aracılığıyla en kalbi sevgilerimi gönderiyorum. İstiklal Harbimizin muzaffer başkomutanı, Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere devletimizin kuruluşunda ve bugünlere gelmesinde emeği olan herkesi şükranla anıyorum. Bağımsızlığımız için canlarını feda eden şehitlerimizin her birine Allah´tan rahmet niyaz ediyorum gazilere sağlıklı, hayırlı uzun ömürler diliyorum.

Bugün çocuk bayramımızla beraber Büyük Millet Meclisimizin dualarla, tekbirler, salavatlarla açılışının 99´uncu yıl dönümünü de kutluyoruz. Vatanımızın işgal edildiği bir dönemde Ankara´da açılan Büyük Millet Meclisi bağımsızlığa giden yolun da öncüsü olmuştur.

Büyük Millet Meclisinin gönüllerde yaktığı bağımsızlık ateşi kısa sürede tüm Anadolu´yu sarmış, en karanlık günlerde milletimize güç, cesaret ve umut aşılamıştır.

Hayallerinizin önüne hiçbir engel koymayın

Tarihteki böylesine anlamlı bir günün çocuklara armağan edilmesinin son derece manidar olduğuna dikkati çeken Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları söyledi:

Bu, milletimizin geleceğinin sizlerin avuçlarına bırakılması demektir. Bu, devletimizi kuranların sizlere olan inancının bir sembolüdür, bir ifadesidir.

Bu, ülkemiz çocuklarına verilen aslında bir önemin işaretidir. Ben Türkiye Cumhurbaşkanı olarak her birinizin bu emaneti en güzel şekilde yarınlara taşıyacağınıza inanıyorum.

İnşallah sizler çalışkanlığınızla, başarılarınızla, heyecanınızla Türkiye´yi çok daha ileri aşamalara taşıyacaksınız. Sizlerin ellerinde bu ülke dünya sahnesinde hak ettiği konuma ulaşacaktır.

Umutlarınızı hiçbir zaman yitirmeyin, heyecanınızın sönmesine asla izin vermeyin, hayallerinizin önüne hiçbir engel koymayın. Unutmayın, sizler 2 bin 200 yıllık tarihi şanlı zaferlerle, fetihlerle dolu büyük bir milletin evlatlarısınız.

Sizler anne babalarınızla beraber 82 milyonun da gözbebeğisiniz. İnşallah son 17 senedir olduğu gibi önümüzdeki dönemde de sizlere daha güzel bir gelecek sunmak için çalışmayı, mücadele etmeyi sürdüreceğiz.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasının sonunda tüm öğrencilere eğitim, öğretim hayatlarında başarılar diledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, daha sonra sözü, yerine geçen Ozan Sözeyataroğlu´na bıraktı.

Ülkemizi en güzel yerlere taşıyacağız

Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ün, milli egemenliği hâkim kılmak için 23 Nisan 1920´de Türkiye Büyük Millet Meclisini açtığını ve bu günü çocuklara armağan ettiğini hatırlatan Sözeyataroğlu, "Dünyadaki tüm çocukların imrenerek baktığı bir bayrama sahip olan bizler, çok güzel bir ülkenin çocuklarıyız.

Bu duygularla, hepimize güzel, mutlu nice bayramlar diliyor, dünyada çocuklara bayram hediye eden ve bu bayramı dünya çocuklarıyla paylaşan tek ülke olmanın gururunu bizlere yaşatan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve onun silah arkadaşlarına, bu ülke için canlarını ortaya koyan aziz şehitlerimize, gazilerimize saygılarımı sunuyorum.
 
Cumhurbaşkanlığı Külliyesi´nde çocukları ağırladığı için Cumhurbaşkanı Erdoğan´a teşekkür eden Sözeyataroğlu, şöyle devam etti:

Sayın Cumhurbaşkanım, bizler vatanımızı ve bayrağımızı korumayı, çalışkan olmayı dürüst olmayı, değerli öğretmenlerimizden kıymetli anne ve babalarımızdan öğreniyoruz.

Bugünün çocukları yarının büyükleri olarak sizlerden aldığımız bu emanetle ülkemizi en güzel yerlere taşıyacağız. Bizlere verdiğiniz güvene, değere ve sevgiye layık olacağız. Sayın Cumhurbaşkanım, sevgili arkadaşlarım, hepimizin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlu olsun. Neşe, huzur, mutluluk dolu nice bayramlar diliyorum.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, kendisini ziyaret eden öğrencilere bisiklet ve kask hediye etti. Buluşma sonrası Cumhurbaşkanı koltuğuna oturan Ozan Sözeyataroğlu bağlama, Medine Mevlütoğlu ise piyano çaldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER