e Okul not girişi ne zaman kapanıyor? e Okul VBS girişi nasıl yapılır?

e Okul not girişi, karne heyecanı yaşayan milyonlarca öğrenci ve veli tarafından heyecanla beklenirken, e Okul not girişi ne zaman kapanıyor sorusunun yanıtı merakla araştırılıyor. e Okul için not girişi tamamlanması sıklıkla e- Okul kapanması olarak tanımlanabiliyor ancak sistem bakım ve onarım dönemleri dışında kesintisiz olarak hizmet veriyor. e Okul not girişi genellikle karnelerin veriliş tarihi olan 16 Haziran tarihinden 1 ya da 2 gün önce tamamlanıyor.

e Okul not girişi ne zaman kapanıyor? e Okul VBS girişi nasıl yapılır?

E okul'da yazılı ve sözlü notu sonuçlarını öğrenmek isteyen veliler VBS girişi ile sorgulayabiliyor. Takdir teşekkür hesaplaması yapan öğrenciler ise e okul not girişi ne zaman kapanacak merakla bekliyor. e Okul karne gününün yaklaşmasıyla notları öğrenmek isteyen öğrenci ve velilerin akınına uğruyor.

E OKUL NOT GİRİŞİ NE ZAMAN KAPANACAK?

E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi, bakım ve onarım dönemleri dışında kesintisiz olarak hizmet veriyor. Okullarda 2. dönemin bitmesine yakın notların açıklandığı zamanlarda yaşanan yoğunluk nedeniyle girişlerde aksaklıklar yaşanabiliyor. Öğrenciler bu durumu E-Okul VBS'nin kapatıldığı şeklinde yorumluyor. E-Okul, karne döneminde öğrencilerin erişimine açık olmaya devam edecek.

Karne gününün yaklaşmasıyla birlikte VBS not girişinin kapanış tarihine yönelik araştırmalar başladı. Sistemin kapanış tarihi öğretmenlerin yazılı sınavlarını okuduğu tarihe göre farklılık gösteriyor. Ancak not girişlerinin karnelerin veriliş tarihi olan 16 Haziran tarihinden birkaç gün önce sona erdi.

E OKUL VBS'YE GİRİŞ NASIL YAPILIR?

E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi yani kısa adı VBS'ye giriş yapmak için öncelikle ”e-okul.meb.gov.tr” adresine giriş yapmanız ve ardından açılan sayfada karşınıza çıkan ekrandaki sizden istenilen bilgileri doğru ve eksiksiz bir şekilde girmeniz gerekiyor. Bu bilgiler doğru girildiğinde sistem ikinci bölümü açıyor. Bu bölümde öğrencinin kimlik bilgileri veya eğitim bilgileri istenmektedir. Nüfusa kayıtlı olduğu il, okuduğu sınıf gibi… Son olarak karşınıza çıkacak olan öğrencinin fotoğrafını doğru seçtikten sonra sistem kullanıma açılmaktadır.

Tüm bu adımları eksiksiz yaptığınız takdirde, sisteme giriş yapabilir ve öğrencinin tüm not bilgileri, sınav tarihleri ve devamsızlık tarihlerini öğrenebilirsiniz. Ayrıca sistemde öğrencinin okuduğu kitaplar, yazılı ortalamaları ve daha birçok bilgiye ulaşmak mümkün.

SÖZCÜ GAZETESİ 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER