EBA Mobil Destek Aracı Öğrenci ve Velilerden Tam Not Aldı

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un Eğitim Bilişim Ağı (EBA) yaygınlaştırılması talimatından sonra harekete geçen Edirne Milli Eğitim Müdürlüğü, özellikle köylerde yaşayan öğrencilerin yararlanması için "EBA mobil destek aracı" hazırladı.

EBA Mobil Destek Aracı Öğrenci ve Velilerden Tam Not Aldı

Teknolojik imkanları kısıtlı öğrencilerin uzaktan eğitime katılmalarını sağlamak için hazırlanan destek aracı, öğrenci ve velilerden ilgi görüyor.

Velilerin talepte bulunması üzerine araç köylere giderek öğrencilere hizmet veriyor.

EBA mobil destek aracı, yüz yüze eğitimler başlayana kadar köylerdeki dezavantajlı öğrencilerin uzaktan eğitime katılmalarına destek sağlayacak.

Tayakadın Şehit Cem Havale İlkokulu Müdürü Mümin Kurtuldu, salgın sürecinde uzaktan eğitimlerin başladığını söyledi.

Okullarında çevre köylerden öğrencilerin de eğitim gördüğünü belirten Kurtuldu, Bazı köylerimiz uzak ve teknolojik sıkıntısı var. Talepler doğrultusunda sayın valimiz ve milli eğitim müdürümüzün destekleriyle proje hayata geçirildi, çok teşekkür ederiz.

Mobil aracımıza gelen öğrencilerimiz canlı yayınlanan derslere katılıyorlar. Çokta hoşlarına gidiyor. Biz onların her zaman hizmetindeyiz.

Doyran Köyü Muhtarı Tevabil Çelik de teknolojinin öğrencilerin ayağına getirildiğini ifade etti.

Devletin bu konuda güzel çalışmalar yaptığını söyleyen Çelik, Sayın valimize ve milli eğitim müdürümüze teşekkür ederiz. Köyümüzdeki öğrenciler derslerinden geri kalmıyor.

Okulun 7. sınıf öğrencisi Eslamnur Yücedağ bu imkan sayesinde derslerinden geri kalmayacaklarını belirtti.

Güncelleme Tarihi: 13 Eylül 2020, 15:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER