Eğitime Ara Verilen İşte O İller

Bitlis'in Ahlat ilçesinde olumsuz hava koşulları sebebiyle eğitime bir gün ara verildi.

Eğitime Ara Verilen İşte O İller

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan açıklamada, kar yağışından dolayı yarın ilçeye bağlı tüm köy okulları ile taşımalı eğitim kapsamındaki öğrenciler için kaymakamlıkça eğitime bir günlük ara verildiği bildirildi.

VAN'DA EĞİTİME KAR ENGELİ

Van ve çevresinde etkili olan kar yağışı sebebiyle 169 yerleşim yerinin yolu ulaşıma kapanırken, Başkale'de yoğun kar yağışı sebebiyle eğitime bugün ara verildi, Bahçesaray'da ise taşımalı eğitim veren bazı okulların tatil edildiği açıklandı.

Van ve çevresinde dün etkili olan soğuk hava, akşam saatlerinden itibaren yerini kar yağışına bıraktı. Kırsal ve yüksek kesimlerde etkili olan kar sebebiyle 94 mahalle ve 75 mezranın yolu ulaşıma kapandı

Van kent merkezine 110 kilometre uzaklıkta bulunan Başkale ile 90 kilometre uzaklıkta bulunan Bahçesaray ilçesinde ise kar yağışı eğitimin aksamasına neden oldu

Kar kalınlığının 20 santimetreyi bulması üzerine Başkale ilçesinde ilk ve orta dereceli okullarda, Bahçesaray'da da taşımalı eğitim verilen bazı mahallelerde okullar tatil edildi.

Kar yağışı, bugün ve yarın etkisini sürdüreceği belirtilirken, kapalı olan yolların açılması için Van Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım Bakım ve Onarım Daire Başkanlığı ile karayolları ekipleri yoğun bir çalışma başlattı.

ÇORUM'DA EĞİTİME KAR ENGELİ

Çorum'da etkili olan kar yağışı sebebiyle çok sayıda köy yolu ulaşıma kapanırken, eğitime de 1 gün ara verildi.

Çorum'da etkili olan kar yağışı, hayatı olumsuz etkiledi. Yoğun kar yağışında kent merkezi, beyaza büründü. Soğuk havanın da etkisiyle yollarda buzlanma meydana gelirken, sürücüler, zor anlar yaşadı. 

Çorum- Samsun yolunda kayan araçlar sebebiyle ulaşımda kısa süreli aksamalar meydana geldi. Yollarda ise tuzlama ve kar kürüme çalışmaları yapıldı. Kar yağışı sebebiyle ekiplerin, kapanan köy yollarının açılması için çalışmalarını sürdürdüğü belirtildi.

Gece saatlerinde başlayan yoğun kar yağışı sebebiyle kent merkezinde eğitim- öğretime 1 gün ara verildi. İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, Yoğun kar yağışı sebebiyle Çorum merkez ilçemizde temel ve orta öğretim okullarımızda eğitime 1 gün süreyle ara verilmiştir. Ayrıca, merkez İlçede görev yapan engelli ve hamile kamu personellerimiz de bir gün süreyle idari izinli sayılacaklardır.

Ankara Valisi Vasip Şahin'in yaptığı açıklama

Meteorolojik tahminlere göre ilimizde bu gece başlayıp yarın öğlene kadar sürecek kuvvetli kar yağışı ve buzlanma beklenmekte olup öğrenci ve vatandaşlarımızın mağduriyet yaşamamaları için yarın(Cuma günü) ilimiz genelinde eğitime bir gün ara verilmiştir.

Vali Şahin'in sosyal medya hesabından, saat 22:55 itibariyle, yaptığı açıklama

Güncelleme Tarihi: 14 Aralık 2018, 10:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER