Ek Atama Kararı Hemen Açıklansın!

"30 bin öğretmen alımı için yakında başvurular başlar. Ama bu kadroya geçeceklerin çoğu, şu anda halen sözleşmeli olarak çalışan öğretmenler. Dolayısıyla 30 bin yeni alım söz konusu değil... "

Ek Atama Kararı Hemen Açıklansın!

Bu yüzden sözleşmelilerden boşalan kadrolara da, tıpkı daha önceki atama dönemlerinde olduğu gibi hemen atama yapılması gerekiyor. Ama MEB'ten hala bu konuda net bir açıklama yok. Bu da  atama bekleyen yüz binlerce öğretmeni tedirgin etmeye yetiyor da artıyor.

 

Öğretmenlere eğer zerre kadar saygı duyuluyorsa artık onların sesine kulak verilmedir. Öğretmeni mutsuz olan bir ülkede ne öğrenciler ne de veliler mutlu olabilir...

 

Öğretmen görüşleri

 

"Her atamada küçük puan farklarıyla pek çok öğretmen arkadaşımız atamayı kaçırmaktadır. Sınavdan bir ay önce yapılacak bir atamada, atanacağı ümidiyle sınava yeterince hazırlanamayan bir öğretmen, eğer atanamazsa sınavda çok büyük sıkıntılar yaşayacaktır. Zaten pek çok arkadaşımız bu ihtimalden dolayı ek atamanın bir an önce açıklanmasını istemişlerdir. Şimdi de ek atamadan sonra olması elzem olan sözleşmeli alımın resmen açıklanmasını ve onun da takviminin belirlenmesini bekliyorlar. Bu yerinde talep MEB’in inisiyatifinde olup, bir küçük açıklamanın hiçbir zorluğu yoktur. Ayrıca bu açıklamayla MEB, sözleşmelilerin kadroya geçirileceği, yeni alım olmayacağı gibi söylentilerin de önüne geçecektir.


Sözün özü, MEB büyük adımı atmış, küçük adımı gereksiz olarak eksik bırakmıştır. En kısa zamanda sözleşmeli alım konusunda olumlu ya da olumsuz bir açıklama yapmalı, zihinlerde bıraktığı soru işaretlerine bir son vermelidir. MEB'in her kadrolu atamadan sonra gerçekleştirdiği sözleşmeli alımı, bu atamadan sonra da yapacağından emin olmak öğretmenlerimizin hakkıdır." 

Güncelleme Tarihi: 05 Mayıs 2011, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER