ENGELLİ ÖĞRETMEN ALIM BAŞVURULARI BAŞLADI

Engelli öğretmen alımı başvuruları başladı

ENGELLİ ÖĞRETMEN ALIM BAŞVURULARI BAŞLADI
Milli Eğitim Bakanlığı 2014 Mart engelli personel (öğretmen) alımına ilişkin başvuru işlemleri başladı.
 
2012 yılında yapılan Özürlü Memur Seçme Sınavı'na katılan adaylar arasından ömss puanı üstünlüğüne göre 200 engelli öğretmen alımı yapılacaktır.
 
Adaylardan 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 48 inci maddesinde belirtilen genel şartlar yanında 06/05/2010 tarihli ve 27573 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmenlerinin Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği'nde belirtilen özel şartlar aranacaktır.
 
Adaylar, başvurularını http://mebbis.meb.gov.tr veya http://ikgm.meb.gov.tr adreslerinde yer alan Elektronik Başvuru Formunu doldurmak suretiyle 03-07 Mart 2014 tarihleri arasında yapacak; başvuru formunun çıktısını, istenilen belgeler ile birlikte il milli eğitim müdürlüklerine onaylattıracaklardır.
 
Başvuruda adaylardan diploma veya öğrenim durumu, pedagojik formasyon ve 2012 yılı ömss sonuç belgesi ile özürlü sağlık kurulu raporu istenecektir. Ayrıca adaylardan,herhangi bir kamu kurum ve kuruluşunda devlet memuru olarak çalışıp çalışmadığına ilişkin beyanları alınacaktır. Çalışanlar ise görev yaptıkları kurumdan muvafakat belgesi alacaklardır.
 
Geçerli başvuru sahibi adaylar, ömss puanı üstünlüğüne göre sıralanacak, alanlar itibariyle belirlenen kontenjanlara yerleştirmeler ömss puanı üstünlüğüne göre yapılacaktır.
 
Güncelleme Tarihi: 04 Mart 2014, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER