Fazla öğrenci alan okul kapatılıyor

Milli Eğitim Bakanlığı, İzmir'deki özel bir lise hakkında ''kontenjandan fazla öğrenci aldığı'' gerekçesiyle kapatma kararı aldı.

Fazla öğrenci alan okul kapatılıyor
İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Rağip Üye, Alsancak'taki Özel Bilge Türk Akşam Lisesi'nde inceleme yürüten müfettişlerin okulun kontenjanından fazla öğrenci kabul ettiğinin belirlediğini, okula bir süre önce 15 günlük geçici kapatma cezası verildiğini belirtti.

Cezanın uygulanmasının ardından da okulun fazla öğrenciyle öğretime devam ettiğinin anlaşıldığını kaydeden Üye, ''Milli Eğitim Bakanlığı okul hakkında kapatma kararı aldı. Öğrencilerin mağdur olmaması için gerekli tedbirleri alacağız. Yaşlarına göre yaygın ya da örgün eğitim sistemine dahil edeceğiz'' diye konuştu.

Özel Bilge Türk Akşam Lisesinin yetkilileri ise okulun kapatılacağına dair kendilerine iletilen bir tebligat olmadığını ifade etti.


Okul yetkilileri, ''Bu dönemde verilecek bir kapatma cezası öğrencileri zor durumda bırakır. Bizim 217 kontenjanımız var, şu an okulda da 216 öğrencimiz bulunuyor. Okul kapatılırsa bu öğrenciler nereye gidecek''dedi.Güncelleme Tarihi: 22 Şubat 2011, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER