İngilizce Öğretmenleri Bilim Merkezini Ziyaret Etti

TÜBİTAK projesi için Kayseri’ye gelen İngilizce öğretmenleri Kayseri Bilim Merkezi’ni ziyaret etti ve beğendiklerini söyleyerek merkezin eğitim ve öğretime önemli katkısı olacağını belirttiler.

İngilizce Öğretmenleri Bilim Merkezini Ziyaret Etti

TÜBİTAK tarafından 2017-2018'yılın Çağrı Dönemi kapsamında desteklenen 4005 Bilim ve Toplum Yenilikçi Eğitim Uygulamaları kapsamında ‘Okul Dışı Öğrenme Ortamlarında İngilizce Öğretimi Program Farklılaştırma Uygulamaları projesi 9-15 Temmuz tarihleri arasında yapılıyor. 

Kayseri Çetin Şen Bilim ve Sanat Merkezi’nin yürütücülüğünde Kayseri Büyükşehir Belediyesi, Erciyes Üniversitesi Eğitim Fakültesi ve Kayseri Bilim Merkezi ortaklığıyla gerçekleştirilen projeye Türkiye’nin farklı illerinden 30 İngilizce öğretmeni katılıyor. 

Proje için ilimize gelen İngilizce öğretmenleri Kayseri Lisesi Milli Mücadele Müzesi ve Selçuklu Uygarlığı Müzesinden sonra Kayseri Bilim Merkezi’ni ziyaret ettiler. Bilim Merkezi’ni gezen ve sergi alanlarını inceleyen öğretmenler hayranlıklarını bir kez daha dile getirdiler. 

Kayseri çok şanslı

Proje için Isparta’dan ilimize gelen öğretmen Kayseri’nin çok şanslı olduğunu söyleyerek, “Hayal ettiklerimizi Bilim Merkezi’nde görebiliyoruz. Kalıcı öğrenmenin bir numaralı adresi burası. Kayseri bu konuda çok şanslı. Kayseri’deki öğretmenlerimize çağrıda bulunuyorum, ayda bir çocuklara burayı görme fırsatı sağlasınlar.

Ülkem adına gurur duydum
 
Proje çerçevesinde Kırklareli’nden gelen öğretmen ise, “İçeri girer girmez kendimi bir anda öğrenci gibi hissettim. Heyecan verici bir yer. Kıskandım açıkçası. 

İlimiz de böyle bir merkez yok. Çok donanımlı. İnanılmaz para harcanmış. Ülkem adına ve Kayseri adına gurur duydum. Kendi okulumdaki öğrencilerin de buraya gelmelerini ve dünyayı öğrenmelerini arzuluyorum.

Çetin Şen Bilim Sanat Merkezi Öğretmeni ve Proje Yürütücüsü Ebru Altındiş de, Kayseri Büyükşehir Belediyesi ve Bilim Merkezi’nin kendilerine çok büyük destek verdiğini söyleyerek teşekkür etti. 

Altındiş, 30 İngilizce öğretmeniyle deneyimle oluşturup farklı bir İngilizce öğretim programı geliştirmeye yönelik çalışmalar yaptıklarını dile getirdi. 

Güncelleme Tarihi: 12 Temmuz 2018, 00:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER