İstanbul ilçe Milli Eğitim Müdürleri Meclis gündeminde

Müdürlerin rotasyonu muhalefeti harekete geçirdi.

İstanbul ilçe Milli Eğitim Müdürleri Meclis gündeminde
CHP Yalova Milletvekili ve Grup Başkanvekili Muharrem İnce İstanbul’da yaşanan İlçe Milli Eğitim Müdürleri Rotasyonunu, Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu’nun yanıtlamasını istediği soru önergesiyle Meclis gündemine taşıdı. CHP’li İnce rotasyona tabi tutulan Müdürler kadar 5 yılı doldurmasına rağmen yerleri değişmeyen İlçe Müdürlerini de sordu.
Muharrem İnce “yapılan yer değiştirmelerde sendikaların da etkis olmuş mudur? “Diye sorarak yaşana süreçte “kadrolaşma” olup olmadığını da ima etti.
İşte Muharrem İnce’nin Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu’ya sorduğu ve cevaplarını eğitim camiasının da merakla beklediği o sorular.
1. İstanbul ilinde kaç Milli Eğitim Müdürünün yeri değiştirilmiştir?
2. İddia edildiği gibi 5 yılı doldurduğu halde yer değişikliğine tabi tutulmayan kaç İlçe Milli Eğitim Müdürü bulunmaktadır? Bu Müdürlerin yeri neden değiştirilmemiştir.
3. İstanbul İlinde İlçe Milli Eğitim Müdürlerinin yer değiştirilmesine hangi mevzuat dayanak olmuştur?
4. İstanbul İlinde İlçe Milli Eğitim Müdürlerinin görev yeri değişiklikleri hangi kıstaslar değerlendirilerek yapılmıştır?
5. Görev yeri değişikliklerinde ilgililerin istek ve talepleri alınmış mıdır?
6. Bu konuda sendikaların ya da İl MEM’in tavsiyeleri olmuşmudur.?
7. Akşam gazetesinde yayımlanan bir haberdeİstanbul İl MEM Muammer Yıldız’ın “22 Müdürün görev yerinin değiştirilmesi bir devrim. Müdürlerin İlçelerinden İhbar aldık. Bir de bu yerler ile ilgili basında çıkan haberlerin ardından incelemeler başlatmıştık. Sonuç olarak rotasyona gittiğimiz ilçelerde böyle bir çalışmaya ihtiyaç vardı.” İfadelerini kullandığı doğru mudur?
8. MEB’de denetim mekanizması artık işlemekte ve bunun yerine olası durumlara görev yeri değişikliğine mi gidilmektedir?
9. İlçe Milli Eğitim Müdürleri hakkında yapılan incelemelerde hangi sonuçlara ulaşılmıştır? Bu sonuçlar yer değiştirmeyi mi gerekmektedir?Güncelleme Tarihi: 14 Mart 2011, 00:00
YORUM EKLE
YORUMLAR
doğru söze ne denir
doğru söze ne denir - 10 yıl Önce

bence de ilçe MEM rotasyonundan pis kokular geliyor

misafir
misafir - 10 yıl Önce

Milli Eğitimde son yıllarda hangi iş doğru yapılıyor ki bu işte doğru olsun. kendilerinden olmayan kalmadı artık. kim daha iyi askerse onu daha iyi yerlere getiyorlar. aralarında adil olmaya çalışanlar varsa onlar fazla yükselemiyor

uguryesildag
uguryesildag - 10 yıl Önce

Daha durun bakalım aday adaylığı döneminde istifa eden idareci ve öğretmenler bakalım ne ile ödüllendirilecek.Esenler örneği var.Bir anda İlçe milli eğitim müdürü nasıl olundu.

Revolution Freedom Life
Revolution Freedom Life - 10 yıl Önce

Daha önce ki sorulara bir cevap geldi mi acaba çok merak ediyoruz?!

hakan
hakan - 10 yıl Önce

Meb.uygulamaları malesef çalışanlarına güven vermiyor torpil ve kayırma çok yaygın özellikle genel idare hiç standart yok

eğitimde kalite
eğitimde kalite - 10 yıl Önce

SAYIN İNCE SİZİ TEBRİK EDİYORUM ANCAK OKUL MÜDÜRLERİNİN DURUMUNU DA ELE ALMANIZI İSTERDİM.BUNDAN ÖNCE MAĞDUR OLAN VE HAKSIXLIĞA UĞRAYAN OKUL MÜDÜRLERİ İDİ.BUNU NİÇİN GÖRMEDİNİZÇ.YOKSA AKP GİBİ OKUL MÜDÜRLERİ ERTELENEBİLECEK GÖZ ARDI EDİLEBİLECEK EĞİTİMCİMİDİR Kİ BUNU YAPTINIZ.LÜTFEN KALİTELİ SİYASET VE HAKKANİYETLİ SİYASET İSTİYORUZ.BU SORULARINIZA SAHAYA İNİP ALDIĞINIZ MÜDÜR ROTASYONU SORULARINI DAEKLEYİP SAYIN BAKANA VE BAŞBAKANA SORUNUZ.BU BİZİM HAKKIMIZ VE SİZİNDE BOYNUNUZUN BORCUDUR.AKSİ HALDE BU MÜDÜRLER VE AİLELERİ NE CHP YE NEDE AKP YE HAKKINI HELAL ETMEYECEKTİR.AYRICA BİLİNDİĞİ ÜZERE ÖNCE 76 DAN HER YER DOLDURULDU.SONRA SINAV VE MERKEZİ YERLER DOLDU.SONRA DA TECRÜBELİ MÜDÜRLER ZORUNLU ROTASYONA UĞRADI VE İLLER ARASI ATAMADA BELİRSİZ.BU YÜZDEN MAHKEMELERDE DE AYNI DURUMA FARKLI KARAR VERİYOR.BU DURUMDA ÇANHIRAŞ ÇALIŞMAK MÜMKÜNMÜ.YİNE SEÇİM ÖNCESİ İNSANLAR 2-3 KADEME YÜKSELEREK BİR YERLERE GETİRİLİYOR.RİZE MEM MÜDÜRLERİ ARTVİNE KADROLU VERİLİP KENDİ İLÇESİNE İLİNE GERİ GÖREVLENDİRİLİYOR.BU ŞEKİLDE YÜZLERCE ÖRNEK VAR.HANİ ADALET HANİ KALKINMA.BEN VEBENİM GİBİ ZORUNLU ROTASYONDAN MAĞDUR EDİLENLER BUNU GÖRÜNCE ÇALIŞMASI MÜMKÜN MÜ.ELBETTE BEŞ YILI BEKLEYİP NORMAL İŞİME BAKACAM.AYRICA VEKİL OLANLARA ROTASYON YOK.ÖLENE KADAR O KOLTUKTA SİYASİLERİN UŞAĞI KONUMUNDA.BUNUN GİBİ GÖRÜNEN VE SÖYLENECEK ÇOK ŞEY VAR.ŞAHSEN BU GÜNE KADAR DÜZELECEĞİNE EĞİTİMİN YOLA GİRECEĞİNE KALİTELİ SİYASET OLACAĞINA İNANIYORDUM AMA ARTIK BUNLARI GÖRÜNCE MÜMKÜN DEĞİL.SAYGILAR

Murat
Murat - 10 yıl Önce

İstanbuldaki İlçe milli Eğitim Müdürleri Rotasyondan yırttılar.Çıkabilecek yönetmelikte 5 yıllık süreyi doldurmadıklarından 5 yıl daha rahatlar.Ne güzel valla.Merak ettiğim konu bu müdürler içerisinde görev yeri değiştirilmeyen varmı?Bence var istenmeyen müdürse onlar çıkabilecek yönetmelikte 5 yıllık çalışma süresini doldurmuş olacaklarından büyük ihtimalle Taşraya Rotasyona uğrayacaklar.Ne kurnazlık değilmi?Ama Sayın ince durumu çakmışa benziyor.Umarım bu kurnazlığı sonuna kadar takip eder.

SIRADAKİ HABER