Kimliğini Evde Unutan ve KPSS'ye Geç Kalan Adayların Yardımına Emniyet Ekipleri Yetişti

Sakarya'da polis ekipleri, Kamu Personeli Seçme Sınavı Ortaöğretim'e (2020-KPSS Ortaöğretim) geç kalan adayları yetiştirmek için seferber oldu.

Kimliğini Evde Unutan ve KPSS'ye Geç Kalan Adayların Yardımına Emniyet Ekipleri Yetişti

Saat 10.00'da kapılarını kapatan sınav merkezlerine geç kalan, yanlış okula giden ya da evraklarında eksiklik olan adayların imdadına polis ekipleri yetişti.

Kentin çeşitli noktalarında görev yapan ekipler, vatandaşları ekip otolarına bindirerek sınavın yapıldığı okullara getirdi.

Araçlardan inerek sınav merkezlerine koşan vatandaşlar, kapılar kapanmadan içeri girmeyi başardı.

Adaylar, kendilerine yardımcı olan emniyet ekiplerine teşekkür etti.

Eskişehir'de polis KPSS'ye geç kalan öğrenciler için seferber oldu

Kovid-19 tedbirleri kapsamında uygulanan sokağa çıkma yasağından muaf tutulan adaylar, Eskişehir'de sabahın erken saatlerinde sınava girecekleri okullara geldi.

Girişte kimlik kontrolü yapan ekipler, maske ve dezenfektan verdikleri adayları kurallara uymaları için uyardı.

Geç kalan veya sınav merkezlerini karıştıran adaylara İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, yardımcı oldu. Ekipler, adayları sınava girecekleri okullara son anda yetiştirdi.

Geç kalan bazı adaylar ise sınav saati geçtiği için merkezlere alınmadı.

Kahramanmaraş'ta polis 54 öğrenciyi sınava yetiştirdi

Kimliğini Evde Unutan ve KPSS'ye Geç Kalan Adayların Yardımına Emniyet Ekipleri Yetişti

Ekipler, kimliği olmayan ya da kimliğinde fotoğraf olmayan 14 öğrenciyi fotoğrafçıya ve nüfus müdürlüğüne götürdü. Kimliğini evde unutan 6 öğrencinin de evinden kimliğini alıp sınava yetiştirdi.

Kent genelindeki cadde ve bulvarlarda öğrenciler üzerinde duyarlı olan polis, okulunu bulamayan ve sınava geç kalan 34 öğrenciyi sınav vaktinden önce okuluna gitmelerini sağladı.

Türkoğlu ilçesinden Kahramanmaraş'a gelen ve sınava 15 dakika kala kimliğini evde unuttuğu fark eden 17 yaşındaki Abdullah Azad Kılıç'ın, polisin yardımıyla fotoğrafı çekildi, nüfus dairesinde kimliği çıkartıldı, sonra da Şehit İdari Ateşe Galip Özmen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine son saniyelerde sınava yetiştirildi.

Onikişubat ilçesindeki 19 Mayıs Lisesine kimliksiz gelen 17 yaşındaki Melike Nur Yavuz için de seferber olan polis, fotoğrafını çektirip nüfus idaresinden kimliğini çıkartarak sınava bir dakika kala sınava girmesi gereken okula yetiştirdi.

Kimliğini evde unutan KPSS adayı genç kızın yardımına emniyet ekipleri koştu

Sivas Valiliğinden yapılan açıklamaya göre, Cumhuriyet Üniversitesi Sağlık Meslek Yüksekokulunda sınava girecek olan B.Ş, saat 09.45'te bina girişinde kimliğini evde unuttuğunu fark etti.

B.Ş, durumunun okulda görevli polislerce öğrenilmesiyle trafik ekibi tarafından polis aracına bindirilerek evine doğru yola çıktı.

Bu esnada, genç kızın ikameti yönünde bulunan güzergah, sokağa çıkma yasağında görevli diğer ekipler tarafından açık tutuldu.

Fatih Mahallesi'ndeki evinden kimliğini alan B.Ş, polis ekiplerince sınav merkezine yetiştirildi.

Polislerin genç kızı sınava yetiştirme çabası, güvenlik kameralarına da yansıdı.

Malatya'da polis öğrencileri sınava yetiştirdi

Ekipler, sınava geç kaldığını belirten Ceyda Somay'ı Yakınca Mahallesi'ndeki ikametinden alıp Gevher Nesibe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ne yetiştirdi.

Ayağı, kemiğindeki kırık sebebiyle alçıda olan bir öğrenci ise evinden polis ekipleri tarafından alınarak sınava girebilmesi için İmam Hatip Ortaokulu'na götürüldü.

Samsun'da KPSS'ye geç kalan öğrenci için emniyet ekipleri seferber oldu

Karayolları Kavşağı'nda KPSS'ye geç kaldığını polis ekiplerine söyleyen öğrenci için emniyet ekipleri seferber oldu.

İlkadım İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekipler, KPSS'ye girmek üzere 19 Mayıs ilçesine gitmek isteyen öğrenciyi Bölge Trafik ekiplerine teslim etti.

Ekipler kısa zaman içinde öğrenciyi 19 Mayıs ilçesinde sınava gireceği okula yetiştirdi. Öğrenci ise ekiplere teşekkür etti.

Siirt'te kimliğini unutan KPSS adaylarının imdadına polis yetişti

Siirt Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulunda yapılacak KPSS oturumuna kısa zaman kala kimliklerinin yanlarında olmadığını fark eden 3 aday, salon görevlilerinin yardımıyla polise ulaştı.

Kısa zamanda okula gelen ekipler, polis aracına bildirdikleri adayların kimliklerini aldırarak salon kapılarının kapanmasına 1 dakika kala sınava girecekleri binaya yetiştirdi.

Adaylar, polis ekiplerine yardımlardan dolayı çok teşekkür etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER