Kolejlerin yönetimi eski başkanlara emanet

Türkiye'de özel öğretim kurumlarının iki derneği de geçtiğimiz hafta başkanlarını yeniden seçti. Her iki derneğin Başkanlık koltuğuna eski yöneticiler oturdu.

Kolejlerin yönetimi eski başkanlara emanet

Türkiye Özel Okullar Birliği Derneği'ne Cem Gülan, TÖDER'e de Enver Yücel yeniden başkan oldu.

 

TÖDER Yönetim Kurulu Başkanı Enver Yücel, yurtdışı ve yurtiçi bilimsel kurumlarla işbirliği geliştirerek, uluslararası çapta önemli projeler uygulayacaklarını söyledi. Dar gelirli aile çocuklarına özel okullardan daha fazla faydalanabilmesi için politikalar geliştirmenin de hedefleri arasında olduğunu vurguladı. Yücel, "Özel öğretim kurumlarıyla devlet okulları arasındaki ilişkiyi daha da geliştirmek zorundayız. Yetenekli ve başarılı çocuklara daha fazla burs olanağı vermeliyiz. Bunu için var gücümüzle çalışacağız" dedi.  

 

Türkiye Özel Okullar Birliği Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Cem Gülan ise okulların ve öğretmenlerin hizmet içi eğitimlerine devam ederek son yeniliklerin öğrencilere ulaşmasını sağlayacaklarını söyledi. Gülan, "Eğitimde velilerin maddi yükünün azaltılmasında gayret göstereceğiz. Okul öncesi öğretimin yaygınlaşması için çalışacağız" dedi.

 

İşte, başkanların yeni dönemde yapılacakları ve hedefleri.

Eğitimde velinin maddi yükünün azalması için çalışacağız

Türkiye Özel Okullar Birliği Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Cem Gülan:

Derneğimiz özel okul sahipleri veya temsilcilerinden oluşan bir kurum olsak da unvanının başında Türkiye kelimesini taşıyor. Bunun verdiği sorumlulukla yapacağımız işler öncelik sırası ile ülkemizin, öğrencilerimizin, velilerimizin, çalışanlarımızın ve okullarımızın yararına olacak. Yeni dönemde öncelikle dünyada başarı ile uygulanan eğitim sistemleri, program ve ders dağıtımları incelenmeye devam edeceğiz. Olumlu ve ülkemizin şartlarına uygun yenilikleri sistemimize entegre etmeye çalışacağız. Okulların ve öğretmenlerin hizmet içi eğitimlerine devam ederek en son yeniliklerin öğrencilerimize ulaşmasını sağlayacağız. Geçen dönemde teknik alt yapısı tamamlanan öğrenci başına maddi yardım konusunun kanunlaşmasına çalışılarak velilerin maddi yükünün azaltılmasında gayret göstereceğiz. Okul öncesi öğretimin yaygınlaşması için diğer sivil toplum örgütleri ile ortaklaşa çalışmalar yapacağız. Daha iyisi için çok çalışacağız.Özel okullarla devlet okulları arasındaki ilişkiyi geliştireceğiz

TÖDER Yönetim Kurulu Başkanı Enver Yücel:

Hedefimiz, ülkemizdeki eğitim hizmetlerinin bütününü kavrayıp kucaklayan bir anlayışı oluşturmak. Yeni dönemde TÖDER’i uluslararası paydaşlarıyla güç birliği yapan, Türkiye’yi uluslararası arenada temsil eden bir örgüt haline getirmek istiyoruz. Öğrenci, öğretmen ve veliye yönelik çalışmalar yaparak, özel öğretim kurumları adına tabanının sesi olma amacı taşıyoruz. Üye yapısını ve sayısını genişleterek, ülkemizdeki özel öğretim kurumlarını herkesin hizmet alabileceği bir yaygınlığa ulaştırmak, ayrıca kurumların dış ülkelerde hizmet ve projeler üretmesini sağlamak da hedeflerimiz arasında. TÖDER’in örgütlenme yapısını yeniden oluşturarak, kişilere bağımlı olmaktan çıkarıp profesyonellerce güçlü bir şekilde desteklenen kurumsallaşmış bir örgüt haline getirmek istiyoruz. Gelecekle ilgili birçok planımız var. Sınavların akreditasyonunu sağlayacak bir Ar-Ge merkezi ve bünyesimizde sınav merkezi oluşturmak istiyoruz. Yurtdışı ve yurtiçi bilimsel kurumlarla ve kamu sektörüyle işbirliği geliştirerek, uluslararası çapta önemli projeler gerçekleştirmek, dar gelirli aile çocuklarına özel okullardan daha fazla faydalanabilmesi için politikalar geliştirmek de hedeflerimiz arasında. Özel öğretim kurumlarıyla devlet okulları arasındaki ilişkiyi daha da geliştirmek zorundayız. Yetenekli ve başarılı çocuklara daha fazla burs olanağı vermeliyiz. Bunu için var
gücümüzle çalışacağız. 

Güncelleme Tarihi: 04 Nisan 2011, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER