Koronavirüse Karşı Psikososyal Destek İçin Uzmanlarımız 7/24 Hazır

Milli Eğitim Bakanı Selçuk, vatandaşlara yönelik koranavirüse karşı psikososyal uzman desteği için oluşturulan "444 0 632" numaralı çağrı merkezinin 7 gün 24 saat aranabileceğini bildirdi.

Koronavirüse Karşı Psikososyal Destek İçin Uzmanlarımız 7/24 Hazır

Milli Eğitim Bakanı Selçuk, Instagram'dan yaptığı paylaşımda, koronavirüs sebebiyle uzun süre evde kalmanın, kaygı seviyesinin artması, günlük rutinlerin değişmesi, belirsizlik hissi ve hareketsizlik gibi sebeplerle yetişkinlerde ve çocuklarda bazı davranış sorunları görülebileceğini söyledi.

Kimilerinin süreci daha kolay atlatırken kimilerinin diğerlerine göre daha çok zorlandığını anlatan Selçuk, bunun son derece doğal olduğunu söyledi.

Olası travmatik durumları engelleyebilmek için şimdiden çözüm yollarının kurulması ve herkesin birbirine olabildiğince destek olması gerektiğini söyleyen Selçuk, şunları söyledi:

En önemlisi ise psikolojik destek… Biz Bakanlık olarak koronavirüs travmasına karşı psikososyal destek için 81 ilde Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Bilgilendirme Hattı oluşturduk.

İhtiyaç duyduğunuzda Bakanlığımızın '444 0 632' numaralı çağrı merkezini arayabilir ve Rehberlik ve Araştırma Merkezi'ndeki uzmanlarımızdan 7/24 destek alabilirsiniz. Her şey çocuklarımız için.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER