Kovid-19 Dolayısıyla Öğrencilerin Yüzde 40'ı Uzaktan Eğitim Alacak

Bingöl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Çapak, yeni öğretim yılında Kovid-19 dolayısıyla öğrencilerin yüzde 40'ının uzaktan eğitim alacağını söyledi.

Kovid-19 Dolayısıyla Öğrencilerin Yüzde 40'ı Uzaktan Eğitim Alacak

Rektör Çapak, gazetecilere yaptığı açıklamada, tercih döneminin başladığına işaret ederek, tercih yapacak öğrencilerin yoğun şekilde kendilerini arayarak üniversiteleri hakkında bilgi aldığını söyledi.

Üniversitelerinin hem fiziki anlamda hem de nitelik anlamında belirli bir noktaya geldiğini söyleyen Çapak, Artık büyük üniversitelerde olan her şey bizde de var.

Üniversitemizde öğrenci çok masraf yapmadan da okuyabilir. Bir öğrencinin burada okuması veya başka bir üniversitede okuması nitelik açısından aslında çok fark etmiyor.

Pandemi sebebiyle bir takım tedbirlerin alınarak yeni öğretim döneminin 21 Eylül'de açılmasını kararlaştırdıklarını söyleyen Çapak, şunları söyledi.

Birinci dönem yoğunluklu olarak uzaktan eğitim gibi görünüyor. Mümkün olduğu kadar kalabalığı önleyici tedbirler alarak süreci devam ettirmek istiyoruz.

Yüzde 40'ını uzaktan eğitim olarak yapacağız. Geri kalanlarda ise sınıfları bölerek yapacağız. Alternatif planlar üzerinde çalışıyoruz.

Güncelleme Tarihi: 04 Ağustos 2020, 19:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER