LGS'ye İlişkin Örnek Soru Kitapçığı Yayımlandı

Milli Eğitim Bakanlığı, Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında 2021'yılında gerçekleşecek merkezi sınava katılacak öğrenciler için ilk örnek soru kitapçığını yayımladı.

LGS'ye İlişkin Örnek Soru Kitapçığı Yayımlandı

Milli Eğitim Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, 2018-2019 öğretim yılından beri yayımlanan örnek soru kitapçıkları, yeni dönemde hazırlanmaya devam ediyor. 

2021'yılında sınav için ilk örnek soru kitapçığı, bu ay itibarıyla 8. sınıf öğrencilerinin kullanımına sunuldu.

LGS kapsamında öğrenci alacak ortaöğretim kurumları merkezi sınavına yönelik 2019-2020 öğretim yılında Türkçe, matematik, fen bilimleri, T.C. inkılap tarihi ve Atatürkçülük, din kültürü ve ahlak bilgisi ile yabancı dil (İngilizce) dersleriyle alakalı toplam 450 örnek soru yayımlanmıştı.

2020-2021 eğitim ve öğretim yılı aralık ayı örnek sorularında, Türkçe, matematik ve fen bilimleri derslerinden 10'ar, T.C. inkılap tarihi ve Atatürkçülük, din kültürü ve ahlak bilgisi ile yabancı dil (İngilizce) derslerinden 5'er soru yayımlandı.

Örnek soruların yayımlanmasına, 6 Haziran 2021'yılında gerçekleştirilecek Sınavla Öğrenci Alacak Ortaöğretim Kurumlarına Dair Merkezi Sınav'a yönelik öğrencilere destek sağlamak için her ay devam edilecek.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER