LİSE NAKİL BAŞVURULARI BUGÜN BAŞLIYOR ?

MEB'in lise yerleştirmeleri sonrası, başka bir okula nakil yaptırmak isteyenlerin başvuruları yarından itibaren alınmaya başlanacak.

LİSE NAKİL BAŞVURULARI BUGÜN BAŞLIYOR ?
Liselere yerleştirme sonuçlarının açıklanmasının ardından, başka bir okula nakil yaptırmak isteyenlerin başvuruları yarından itibaren alınmaya başlanacak. Başvurular, 28 Ağustos'a kadar devam edecek. Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sistemi kapsamında liselere kesin kaydı yapılan öğrenciler, açık kontenjan bulunan başka bir ortaöğretim kurumuna nakil talebinde bulunabilecek.

Resmi ya da özel bütün ortaöğretim kurumları arasındaki nakil işlemleri e-okul üzerinden yürütülecek ve nakiller puan üstünlüğü esas alınarak sistem üzerinden otomatik olarak gerçekleştirilecek.Resmi okullar arasındaki nakil işlemleri, veli tarafından öğrencinin kesin kaydının yapıldığı okul müdürlüklerine yapılacak.

Özel bir liseye nakil yaptırmak isteyen öğrencilerin velileri ise ilgili özel ortaöğretim kurumuna şahsen başvuruda bulunmaları halinde kesin kayıt işlemleri yapılacak ve yerleştiği ortaöğretim kurumdan nakilleri e-okul üzerinden otomatik olarak gerçekleştirilecek.

Nakil kontenjanları internetten öğrenilebilecek
Nakil işlemlerine ilişkin ilk başvurular, 25-28 Ağustos'ta alınacak ve sonuçlar 29 Ağustos saat 19.00'da ilan edilecek.

Eylül sonuna kadar haftalık periyotlarla gerçekleştirilecek nakiller, okulların ilan edilen boş kontenjanları için yapılacak. Öğrenciler, her bir nakil talebinde tek okul tercihinde bulunacak.
Başka bir resmi veya özel okula nakil talebinde bulunan öğrencilerden boşalacak kontenjanlar bir sonraki haftanın boş kontenjan listesinde yer alacak. Nakil talebi gerçekleşenler ve boş kalan kontenjanlar e-okul sisteminden ilan edilecek.

26 Eylül'den sonra yapılacak nakil başvuruları, ortaöğretim kurumları arasında nakil esaslarına göre taban puanlar esas alınarak gerçekleştirilecek. Nakil kontenjanları ile işlemleri ve ilgili bütün duyurular Milli Eğitim Bakanlığının "e-okul.meb.gov.tr" adresinden ilgililerin ve kamuoyunun bilgisine sunulacak.

egitimajansı.com
Güncelleme Tarihi: 25 Ağustos 2014, 00:00
YORUM EKLE
YORUMLAR
AHMET BAĞRIYANIK
AHMET BAĞRIYANIK - 9 yıl Önce

TEOG sisteminde düşük not alan öğrencilerin uzak ilçelere iki vasıta ile gidilecek okullara kaydı yapılmıştır protesto ediyorum

Recep
Recep - 9 yıl Önce

Sistem boş kontenjan yok diye alıyor. NEKİLLER NASIL OLACAK BİLEN VAR MI?

öğretmen
öğretmen - 9 yıl Önce

hiç bir dönemde milli eğitim camiası bu kadar paçavra hale gelmemişti.Düşünün bu anlayış özel okula teşvik veriyor.Yesinler sizin dindarlığınızı

SIRADAKİ HABER