MEB'den Kılıçdaroğlu'nun mülakat iddiasına yanıt

Milli Eğitim Bakanlığı, CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun ''Mülakatta Danıştay'ın kararına uyulmuyor'' iddialarına yanıt vererek ''Kılıçdaroğlu'nun atıf yaptığı gibi bir Danıştay kararı yok, Kılıçdaroğlu'nu Bakanlığımızı uymamakla itham ettiği kararı açıklamaya davet ediyoruz'' dedi.

MEB'den Kılıçdaroğlu'nun mülakat iddiasına yanıt

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), 15 bin öğretmen atamasında yapılan sözlü sınava yönelik CHP Genel Başkan Kılıçdaroğlu’nun sözlerine ilişkin açıklama yaptı.

Bakanlıktan yapılan açıklamada CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun "Danıştayın verdiği bir karar var.Mülakatta arı eksi üç puan verebilirsiniz diyor. Bir puan aralığı belirliyor. Aldığı puanla, yazılıda aldığı, KPSS’de aldığı puanla mülakatta verilecek puanın aralığını belirliyor. Buna uymuyorlar. Yani Danıştay kararına uymuyorlar" ifadeleri hatırlatılarak, “Bu ifade ile kamuoyu yanlış yönlendirilmektedir. Söz konusu ifadede atıfta bulunulduğu gibi bir Danıştay kararı yoktur. Milli Eğitim Bakanlığı, hukuk devleti ilkesine sıkı sıkıya bağlıdır. Sayın Kılıçdaroğlu’nu Milli Eğitim Bakanlığımızı uymamakla itham ettiği söz konusu Danıştay kararını açıklamaya davet ediyoruz” açıklamasında bulunuldu.

Kaynak: Karar Gazetesi 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER