MEB'in Lise Son Sınıf Öğrencilerine Destekleme Kursu Başladı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) ücretsiz destekleme ve yetiştirme kursları başladı.

MEB'in Lise Son Sınıf Öğrencilerine Destekleme Kursu Başladı

Resmi ve özel örgün eğitim kurumlarında öğrenim görüp 2019-2020 ders yılı sonunda 11. sınıftan 12. sınıfa geçen istekli öğrencilerle örgün ve açık ortaöğretim kurumlarından mezun olanlar için dün başlayan kurslar, 28 Ağustos'ta sona erecek.

MEB'den illere gönderilen yazıda, kurslarda, Kovid-19 salgınıyla mücadele kapsamındaki tedbirlere titizlikle uyulması istendi.

Sınıfları böldük

Eğitim ve yetiştirme kurslarının verildiği Neriman Mehmet Çekiç Anadolu Lisesi Matematik Öğretmeni Önder Gürbüz, gazetecilere yaptığı açıklamada, salgın dolayısıyla hijyene büyük önem verdiklerini söyledi.

Sınıfların devamlı temizlendiği ve havalandırıldığını belirten Gürbüz, Öğrencilerin sınıfa girerken ateşleri ölçülüyor, dezenfeksiyon uygulaması yapılıp sınıflara giriyorlar.

Ders esnasında öğretmen ve öğrencilerin maskeli olduğunu belirten Gürbüz, Geçen yıl sınıflarda 24 öğrenci oluyordu, bu sene pandemiden dolayı 10-12 arasında ayarladık. Sınıfları böldük.

Gürbüz, ayrıca geçen yıl 60 olan kursa başvuru sayısı, bu yıl 80'e çıktığına dikkati çekti.

Kursa gelen öğrenciler de ders sırasında ve sonrasında maskelerini çıkarmadıklarını ve sosyal mesafe kurallarına uyduklarını belirtti.

Güncelleme Tarihi: 21 Temmuz 2020, 19:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER