MEB YÖNETİCİLİKTE 4 YILLIK SÜRE HESABINI DEĞİŞTİRDİ

Eylül ayında yayımlanan MEB 2015 Yönetici atama yönetmeliğinde 4 yıllık görev süresi konusunda değişikliğe gidildi.

MEB YÖNETİCİLİKTE 4 YILLIK SÜRE HESABINI DEĞİŞTİRDİ
Yöneticilikte 4 Yıllık Sürenin Hesabı Değişti Yöneticilikte 4 yıllık sürenin hesabında en son yayınlanan yönetmelikle değişiklik yapıldı. ajanskamu.com'un haberine göre  eylül ayında yayımlanan MEB 2015 Yönetici atama yönetmeliğinde 4 yıllık görev süresi konusunda değişikliğe gidildi.
2014 yılında uygulanan yönetmelikte yöneticilik görev süresi için şu tanımlama yapılmıştı. (Yöneticilik görev süresi hesaplanması) 
MADDE 24 (1) Yöneticilikte geçen dört yıllık sürenin hesabında aynı unvanla geçirilen hizmet süreleri esas alınır. Yani aynı ünvanla farklı kurumlar da olsa toplam görev süresine bakılmıştır.
 
 2015 yılında yeni yayınlanan yönemelikte ise (Yöneticilik görev süresi hesaplanması)
 MADDE 28 (1) Yöneticilikte geçen dört yıllık sürenin hesabında; en son yapılan görevlendirme tarihinden itibaren aynı unvanla geçirilen hizmet sürelerinin toplamı esas alınır....denilmektedir.

En son yapılan müdür görevlendirmelerine göre değerlendirecek olursak; bir İdareci en son göreve başladığı kurumdaki görev süresi hangi ünvanda ise ve 4 yıllık görev süresi ne zaman doluyorsa o zaman sınava girmesi gerekmektedir.
Güncelleme Tarihi: 30 Ekim 2015, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER