MİLLİ EĞİTİM BAKANI NABİ AVCI İSTİFA ETTİĞİ İDDİASINI YALANLADI

ÖZDAĞ’ın sosyal paylaşım sitesindeki açıklaması: “Milli Eğitim’in gözü aydın eğitimi gayri milli yapan Nabi Avci bakanlıktan istifa edip Eskişehir Belediye Başkan Adayı oldu. Bakalım yeni gelen Bakan öğrenciler üzerinde hangi sistemi deneyecek.”

MİLLİ EĞİTİM BAKANI NABİ AVCI  İSTİFA ETTİĞİ İDDİASINI YALANLADI
 
Prof. Dr Ümit Özdağ’ın sosyal paylaşım sitesindeki açıklaması:
“Milli Eğitim’in gözü aydın eğitimi gayri milli yapan Nabi Avci bakanlıktan istifa edip Eskişehir Belediye Başkan Adayı oldu. Bakalım yeni gelen Bakan öğrenciler üzerinde hangi sistemi deneyecek.”
 
Nabi AVCI’nın yerine Bakan olacak İsim
 
AKP dö­ne­min­de en çok de­ği­şik­li­ği­n ya­şan­dı­ğı Mil­li Eği­tim Ba­kan­lı­ğı­’n­da ye­ni de­ği­şik­lik gün­dem­de…
Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’nın Eskişehir’den belediye başkanlığına aday gösterileceği ve yerine de AKP Kahramanmaraş Milletvekili Mahir Ünal’ın getirilmesine kesin gözüyle bakılıyor.
Söz konusu değişiklik yapılır ise MEB bakan değişikliğinde Türkiye tarihinin rekorunu kıracak. MEB’e 6. bakan olarak İlahiyat Fakültesi mezunu Ünal oturacak…
 
AKP’nin Eskişehir Büyükşehir Belediyesi başkan adaylığına Nabi Avcı’nın getirilmesine kesin gözüyle bakılıyor. Eskişehir’in öne çıkan ismi Yılmaz Büyükerşen’in karşısında Avcı gibi eğitimci birinin olması isteniyor.
 
6. BAKAN GELİYOR: Abdullah Gül’ün başbakanlığı döneminde kısa bir süre Erkan Mumcu bakanlık koltuğuna oturdu. Daha sonra bakanlık koltuğuna en uzun oturan isim Hüseyin Çelik oldu. Daha sonra göreve Nimet Çubukçu ve Ömer Dinçer getirildi. Her bakan kendi döneminde köklü ama devamlılığı olmayan değişiklere imza attı. Bu değişikler eğitim sistemindeki sorunları da arttırdı. Sınav sistemleri sürekli değişti, ataması yapılmayan öğretmen sorunu da çığ gibi büyüdü. 4+4+4 ile birlikte okullarda erken yaştaki çocukların ve kız çocuklarının okullaşması sorunu ortaya çıktı. Her bakan kendinden önceki dönemi mumla arattı ve hiç biri diğerinin yaptığının arkasında durmadı. Buna en iyi örnek ise dershanelerin kapatılıp kapatılmayacağı konusu oldu. AKP iktidarı döneminde koltuğa oturan kişi bakımından en fazla değişiklik MEB’de yaşandı…
 
YENİ BAKAN ÜNAL KİM: MEB kaynakları Avcı’nın yerine gelecek ismin AKP Kahramanmaraş Milletvekili Mahir Ünal olduğunu belirtti. Ünal, Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi mezunu. Öğretim Görevlisi olan Ünal yüksek lisansını ‘Sosyal yapı ve sosyal değişme’ dalında yaptı. (kaynak: sözcü gazetesi)


BAKAN AVCI'DAN İSTİFA' İDDİALARINA ESPRİLİ YANIT 

 MİLLİ Eğitim Bakanı Nabi Avcı'nın, Eskişehir'den Belediye Başkan aday adayı olmak için bakanlıktan istifa ettiği yolundaki haber, Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan'ı kahkahalarla güldürdü. Çağlayan'ın "Gülmem geçtikten sonra açıklama yapın" demesi üzerine Bakan Nabi Avcı, "Muhtelif teklifer var. Messi jübile yapmadan Barcellona'nın teknik direktörü olmamı istiyor" dedi.
 
Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan'ın, memleketi Muş'a yaptırdığı Meslek Yüksek Okulu'nun (MYO) açılışına Tarım Gıda ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker ile birlikte katılan Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Eskişehir Belediye Başkan aday adayı olmak için görevinden istifa ettiği yolundaki haberleri soran gazetecilere farklı bir yaklaşım sergiledi. Bakan Avcı soruyu yanıtlamaya hazırlanırken, Bakan Zafer Çağlayan kahkahalarla gülmeye başladı. Adının verildiği MYO yerleşkesinde Zafer Çağlayan "Sayın Bakanım gülmem geçtikten sonra açıklama yapın" diye ricada bulundu. 
 
'BARCELONA'DAN TEKLİF VAR'
Bakan Nabi Avcı daha sonra "Muhtelif teklifer var. Messi illa, 'ben jübilemi yapmadan Barcelona'nın teknik direktörü olarak gel' diyor. Los Angeles Lakers'den teklif var. Michael Jordan'dan sonra zor durumda kalmışlar. Hepsini değerlendireceğim. Ama Barcelona ciddi anlamda ısrarlı. Kısaca teklif çok. Los Angeles ciddi görünüyor. Gerekli cevabı aldınız. Lütfen bunu merkeze geçiniz" diye konuştu.
Nabi Avcı'nın bu açıkamasından sonra Bakan Zafer Çağlayan, "Sayın bakanımın daha çiçeği burnunda. Hocamın bakanlığından sıkılan var, herhalde" dedi.
Güncelleme Tarihi: 25 Ekim 2013, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER