Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Bu Atölyeler, Eğitimi Bütünleştirecek

Bakan Selçuk, Fuat Şimşek Ortaokulu´nda yapılan tasarım beceri atölyeleri protokol imza töreninde yaptığı konuşmada, Gaziantep´te olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, 21 Mart´ın önemine değindi.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Bu Atölyeler, Eğitimi Bütünleştirecek

21 Mart´ın baharın başlangıcı, Aşık Veysel´in ölümünün 46. yılı ve Down Sendromlular günü olduğunu belirten Selçuk, güzel bir gün yaşadıklarını söyledi.

Gaziantep´in açılan tasarım beceri atölyeleriyle birçok şehre örnek olduğunu anlatan Selçuk, "Müzik, resim atölyelerini de tasarım beceri alanı olarak değerlendiriyoruz.

Gaziantep, 100 tasarım, beceri atölyesi, 100 müzik, 100 de resim atölyesiyle birlikte 300 atölye açacak. Gaziantep´i diğer şehirlere örnek gösteriyoruz.

Çocuklar bütünsel eğitim imkanına kavuşacak

Bakan Selçuk, insanı maddi varlık olarak görmediklerini söyleyerek, şunları söyledi: Bizim çocuklarımız bütünsel gelişecek. Çocuğu sadece zihinsel, bilişsel alandaki becerilerle yetiştirmek bütünselliği  bozuyor.

Duygu, düşünce ve hareketiyle birlikte bütünlük olur. Aksi takdirde tek yanlı olarak gelişir. Diğer becerileri zayıf kalır. Bu atölyeler, eğitimi bütünleştirecek, dersle irtibatlandıracak.

Atölyeleri, derslerle kuşatma amacı taşıyoruz.  İnşallah binlercesini açacağız. Çocuklar bütünsel eğitim imkanına kavuşacak. Bu işe yüreğini, emeğini koyan herkese teşekkür ederim.

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül de 2023 vizyonunda çok daha kaliteli eğitime ulaşacaklarına işaret ederek, Gaziantep´in eğitim şehri olduğunu belirtti. Eğitime verilen yatırımların önemine değinen Gül, Millî Eğitim Bakanlığının Gaziantep´e çok büyük destek verdiğini söyledi. Gül, Gazianteplilerin fabrika bacasını tüttürmek için verdiği çabayı aynı zamanda okulların sayısını artırmak için de verdiğini anlattı.

Konuşmaların ardından, tasarım, beceri, müzik ve resim atölyelerinin protokol imza töreni gerçekleştirildi. Bakan Selçuk ve beraberindekiler daha sonra açılışını yaptıkları tasarım beceri atölyesinde, yer alan bakırcılık kursunda bakır dövdü.

Bakan Selçuk, daha sonra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın da katılımıyla düzenlenen Okuma Yazma Seferberliği Programı Sertifika Töreni´ne katıldı.

Güncelleme Tarihi: 25 Mart 2019, 22:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER