Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’tan Okulların Açılmasıyla İlgili Flaş Açıklama

Milli Eğitim Bakanı Selçuk, okulların gerekli hazırlıklar yapılarak açılacağını, öğrencilerin güven içinde olacağını söyledi.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’tan Okulların Açılmasıyla İlgili Flaş Açıklama

Milli Eğitim Bakanı Selçuk, sosyal medya hesabından yapmış olduğu paylaşımda, bugün, 2. sınıf öğrencisi bir çocuğun kendisine okulların açılıp açılmayacağını sorduğunu aktardı.

Bu durumun, anne-baba kaygısının, çocuğun yanında konuşulan belirsizlik halinin yansıması olduğunu söyleyen Selçuk, şunları söyledi:

Yaz tatili bitti mi? Hayır. Çocuğun şu anki tek derdi, hak ettiği bu tatili doya doya yaşamak değil mi? Kaygılarımızla meraklarımızla belirsizliği çok konuşarak, sadece olumsuza odaklanarak çocuklarımıza da kendimize de zarar veriyoruz. Bu çocukların şu anki meselesi 'Dışarı çıktım mı, arkadaşımla buluştum mu, yoruldum mu, susadım mı, yarın yine oynayacak mıyım? olmalı.

O yavruya verdiğim cevabı buradan bir defa daha yineliyorum, sizler de çocuklarınıza söylersiniz; okullar gerekli hazırlıklar yapılarak açılacak. Sen güvende olacaksın. Öğretmenine ve arkadaşlarına kavuşacaksın inşallah. Şimdi yaz tatilindesin, tatilin tadını çıkar.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER