MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI BAKAN YARDIMCISI BELLİ OLDU

MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI BAKAN YARDIMCISI BELLİ OLDU
Milli Eğitim Bakanlığı Bakan Yardımcılığı'na yeniden Orhan Erdem atandı. Atama kararı resmi gazetede yayımlandı. Erdem. milletvekil adaylığı için aynı görevden isftia etmişti. 

ÖZGEÇMİŞİ;

 

07.10.1963 yılında Konya’nın Akşehir İlçesi’nde doğdu. İlköğrenimini Akşehir Nasreddin Hoca İlkokulu’nda, orta öğrenimini Atatürk Orta Okulu ve Akşehir Lisesi’nde tamamladı.

 

1982 yılında öğrenime başladığı Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Muğla İşletmecilik Yüksek Okulu’ndan 1986 yılında mezun oldu.

 

Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odalar Birliği Üyesi olan Orhan ERDEM, 1986 ve 2002 yılları arasında otomotiv-turizm ve tarımsal üretim alanlarında hizmet veren aile şirketinde temsilci olarak görevini yürüttü.

 

2002 genel seçimleri ile 22. Dönem Konya Milletvekili seçildi. İnsan Hakları Komisyon Üyeliği, AK Parti Grup Yönetim Kurulu Üyeliği, AK Parti Yerel Yönetimler Bölge Koordinatörlüğü görevlerini yürüttü. Sokak Çocukları Araştırma Komisyonu’nda Başkan Yardımcılığı görevinde bulundu.

 

2007 genel seçimleri ile 23. Dönem Konya Milletvekili seçildi. Türkiye Büyük Millet Meclisi 23. yasama I ve II. döneminde Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlık Divanı' nda İdare Amirliği yaptı. Aynı dönemde AK Parti Genel Merkezi’nde Sosyal İşler Başkan Yardımcısı ve Özürlüler Koordinasyon Başkanlığı görevini yürüttü. AK Parti MKYK Üyeliği’nde bulundu. 

 

Orhan ERDEM, 2011 Ekim ayında Millî Eğitim Bakan Yardımcılığı görevine başladı. 7 Haziran seçimlerinde vekil adayı olmak için isitifa etti. 

 

Evli ve 3 çocuk babasıdır.

Güncelleme Tarihi: 18 Aralık 2015, 00:00
YORUM EKLE
YORUMLAR
personel
personel - 7 yıl Önce

darısı yıllarca vekaleten çalışan meb personelinin başına.

SIRADAKİ HABER