MÜDÜR MEYDAN OKUDU: ARKAMDA AKP VAR

Diyarbakır’ın Ergani ilçesinde makam aracıyla köy köy dolaşarak dinci kitaplar dağıtan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yasin Yıldız hakkında Kaymakam Erdinç Yılmaz tarafından soruşturma başlatıldığı, Yıldız’ın “AKP arkamda, bana kimse bir şey yapamaz” dediği belirtildi.

MÜDÜR MEYDAN OKUDU: ARKAMDA AKP VAR

 
Ergani’de makam aracıyla köy köy dolaşarak dini içerikli kitaplar dağıtan, eğitimcilere namaz kılmalarını tavsiye eden ve Eğitim-Bir- Sen’e üye olmaya zorlayan Yıldız hakkında Kaymakam Yılmaz tarafından soruşturma başlatıldı. Soruşturma haberinin duyulmasıyla İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve AKP içinde kulislere başlayan Yıldız’ın “AKP arkamda, bana kimse bir şey yapamaz” diyerek, soruşturmacılar üzerinde baskı kurmaya çalıştığı belirtildi.
 
İlçeye yeni atanan 120 öğretmen için düzenlenen “Hazırlayıcı Eğitim Kursu” na katılan Yıldız, ayrımcı söylemlerini burada da sürdürdüğü belirtildi. Seminere katılan aday öğretmenlere hitap eden Yıldız, önce genç öğretmenleri kadın-erkek yan yana oturdukları için “Neden böyle oturuyorsunuz” diyerek azarladığı, genç öğretmenlere, “Aranızda kimler Türk, kimler Kürt, Kimler Alevi” diye soru sorduğu, “Eğitim-Bir-Sen’e üye olun, memuriyet hayatınızı rahat geçirin” dediği belirtildi.
 
Bunun üzerine aday öğretmenlerle Yıldız arasında tartışma yaşandığı ve Yıldız’ın seminer salonunu terk ettiği kaydedildi. Aday öğretmenlere, “sabah namazı kılmak hayırlıdır” diye öğüt veren Yıldız’ın hakkında, seminere katılan öğretmenlerin şikâyette bulunacakları bildirildi.( Cumhuriyet)

Güncelleme Tarihi: 16 Mayıs 2012, 00:00
YORUM EKLE
YORUMLAR
ali doğan
ali doğan - 11 yıl Önce

zararlı olarak ne yapmış allah aşkına.tek yanlışı siyasi tavrını açıklaması.haberi yapanda cum gazatası.yıllardır fişleme yapan hala devam eden insanlar var.onlarada bakmak lazım.ALLAH yardımcısı olsun sayın müdürümün

Mehmet  K,
Mehmet K, - 11 yıl Önce

ALİ DOGAN!Acaba olayı açıklayan Cumhuriyet Gazetesi mi yoksa Seminere katılan aday öğretmenlere hitap eden,öğretmenleri kadın-erkek yan yana oturdukları için “Neden böyle oturuyorsunuz” diyerek azarlayan,“Aranızda kimler Türk, kimler Kürt, Kimler Alevi” diye soru soran “Eğitim-Bir-Sen’e üye olun, memuriyet hayatınızı rahat geçirin” diyen lçe Milli Eğitim Müdürü mü? FİŞLEME yapıyor asıl ALLAH bizleri sizler gibi din bezirganlarından korusun.

SIRADAKİ HABER