-MÜDÜR VE ÖĞRETMENLERE ROTASYON HAZIRLIĞI YAPILIYOR-

3 Nisan 2014 Perşembe günü Ankara'da gerçekleştirilen bir toplantıda, üst düzey bir MEB yetkilisi öğretmen ve müdürler için rotasyon çalışmaları yürüttüklerini belirtti.

-MÜDÜR VE ÖĞRETMENLERE ROTASYON HAZIRLIĞI YAPILIYOR-

Amaç Verimlilik

Ankara'da 50'den fazla Bakanlık ve kamu kurumunun katıldığı özel bir toplantı gerçekleştirildi. Toplantının konusu kamu kurumlarında verimliliğin artırılmasına yönelik çalışmaların incelenmesiydi. Ve hatta buna yönelik önemli mevzuat değişikliklerinin de olacağı vurgulandı.

MEB yöneticisi: rotasyon hazırlığımız var

Toplantıya MEB adına katılan üst düzey bir yönetici kendi bakanlıkları bünyesinde de verimliliğin artırılması için çalışmalar yürüttüklerini belirtti. Bunun için de özellikle taşra düzeyinde personel rotasyonuna yönelik ciddi bir hazırlığın olduğunu belirtti.

MEB yöneticisi "her konuda çok itinalı çalışıyoruz. Olası bir aksaklık veya uyuşmazlıkta diğer kurumlarda birkaç dava açılırken bizim için aynı anda binlerce dava doğuyor. 946 bin öğretmen var. Müdür sayısı ise 74 bin civarı. Bu demek oluyor ki küçük bir hata beraberinde 74bin veya 94bin davayı aynı anda karşımıza çıkarabilir. Bu yüzden her işimizi ince eleyip sık dokuyoruz." şeklinde konuştu.
      

Memurlar.Net - Özel
Güncelleme Tarihi: 05 Nisan 2014, 00:00
YORUM EKLE
YORUMLAR
feryat
feryat - 9 yıl Önce

Rotasyona hayır....

ALİ
ALİ - 9 yıl Önce

EŞİ ESNAF OLANLARI DA ROTASYONA TABİ TUTABİLECEK MİSİNİZ? ELBETTE HAYIR...O ZAMAN DİĞERLERİNE DE ROTASYON OLMAZ, GÖNDEREMEZSİNİZ

SIRADAKİ HABER