Muharrem İnce: Milli Eğitim Bakanı Fransa'da ne yapıyor

Muharrem İnce: Milli Eğitim Bakanı 63 öğretmenimizin yaşamını yitirdiği bir dönemde Fransa'da ne yapıyor?

Muharrem İnce: Milli Eğitim Bakanı Fransa'da ne yapıyor

CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce, "63 öğretmenimizin yaşamını yitirdiği, 40'tan fazla öğretmenimizin enkaz altında olduğu bir dönemde Milli Eğitim Bakanı Fransa'da ne yapıyor?" dedi.

Muharrem İnce, yaptığı yazılı açıklamada, Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer'in, UNESCO'nun bir konferansına katılmak üzere Fransa'ya gittiğini anımsattı.

'63 ÖĞRETMENİMİZ ÖLDÜ, MİLLİ EĞİTİM BAKANI FRANSA'DA NE ARIYOR?'

İnce, açıklamasında şunları kaydetti: "63 öğretmenimizin yaşamını yitirdiği, 40'tan fazla öğretmenimizin enkaz altında olduğu bir dönemde Milli Eğitim Bakanı Fransa'da ne yapıyor? Kendisinin kamuoyuyla paylaştığı bilgilere göre bir okulumuzun bütünüyle yıkıldığı, 16'sının ağır hasarlı olduğu, 430 okulda hasar tespit edildiği bir dönemde, öğretmenlerin yanında, onların ihtiyaçlarının karşılamak üzere nöbette olması gereken Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer Fransa'da UNESCO'nun toplantısında sürdürülebilir kalkınma üzerine nutuk atmakla meşgul olması sözle anlatılabilecek bir durum değildir.

'GÜZEL ÖLDÜLER' İFADESİNİ KULLANAN BİR BAKAN İÇİN..

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı iken göçük altında kalan işçilerimiz için 'güzel öldüler' ifadesini kullanan bir Bakan için bu durum normal olabilir.

'KENDİSİNİ KINIYORUM'

Ancak Milli Eğitim camiası için kelimenin tam anlamıyla utanç verici bir görüntüdür. Kendisini kınıyorum. Ayrıca dün bir TV kanalındaki, 'Çok şükür belki ciddi anlamda okul kaybımız olmadı. Sadece bir okulumuz bütünüyle yıkıldı, yaklaşık 15-16 civarında ağır hasarlı okulumuz var' ifadesini de bir gaflet olarak değerlendiriyorum."Güncelleme Tarihi: 28 Ekim 2011, 00:00
YORUM EKLE
YORUMLAR
levent hoca
levent hoca - 11 yıl Önce

bakan bey için 63+40 "SORUN" ortadan kalkmış. eyfel kulesine karşı keyifle tatil yapıyordur.

SIRADAKİ HABER