Öğretmen ataması yapılacak mı? Bakan Özer açıkladı

Öğretmen atamaları konusunda yaptığı görüşmeyi aktaran Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, 'bu söz bakan sözü' diyerek bu sene atamaların yapılacağını açıkladı.

Öğretmen ataması yapılacak mı? Bakan Özer açıkladı

Öğretmen atamaları konusunda yaptığı görüşmeyi aktaran Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, 'bu söz bakan sözü' diyerek bu sene atamaların yapılacağını açıkladı. Özer, kontenjanın yüzde 50'den fazlasının İstanbul'a verileceğini söyledi.

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, merakla beklenen öğretmen atamalarının bu yıl yapılacağını açıkladı.

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi'ye konuşan Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, öğretmen atamaları konusunda yaptığı görüşmeyi aktardı.

Selvi yazısında “Milli Eğitim Bakanı Özer, bu yıl için yapılacak öğretmen atamaları konusunda yaptığı açıklamaların geçerli olduğunu söyledi. Bu yıl öğretmen atamalarının yapılacağını açıkladı. Atanacak öğretmenleri 2022-2023 öğretim yılına yetiştireceklerini ifade etti” diye yazdı.

'ATAMA BEKLEYEN ÖĞRETMEN ADAYLARI RAHAT OLSUN'

Öğretmen atamaları konusundaki hazırlıkların büyük ölçüde tamamlandığını belirten Özer, "Atama bekleyen öğretmen adayları rahat olsun. Bu söz bakan sözü. Ama ortada sadece söz yok. Atanacak öğretmenler 2022-2023 öğretim yılına yetiştirecekler" dedi.

KONTEJANIN YÜZDE 50’DEN FAZLASI İSTANBUL’A

Özer bu sene okul öncesi öğretmenliği kontenjanlarının artacağını da söyledi. Yeni atamalarda kontejanın yüzde 50’den fazlasının İstanbul’a verileceğini belirtti.

KARAR GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER