ÖĞRETMEN ÖĞRETMENİ BIÇAKLADI. VELİ ÖĞRETMENE SALDIRDI

Siirt'tte öğretmen öğretmeni bıçakldı. Burs'da veli çocunu dövdü diye öğretmene saldırdı.

 ÖĞRETMEN ÖĞRETMENİ BIÇAKLADI. VELİ ÖĞRETMENE SALDIRDI
Öğretmen öğretmeni bıçakladı

Siirt'in Pervari ilçesi Şehit Öğretmen Ekrem Okutan İlköğretim Okulu'nda nedeni belli olmayan bir tartışma sonucu bir öğretmen aynı okulda görev yapan başka bir öğretmeni 4 yerinden bıçakladı.
Abdulrezzak A. adlı öğretmenin yine aynı okulda görevli Ömer Fatih A.'yı bıçakladığı belirtildi. Ağır yaralanan Ömer Fatih A. adlı öğretmen, Pervari Devlet Hastanesi'ndeki ilk müdahalesinin artından Siirt Devlet Hastanesi'ne sevkedildi. Abdulrezzak A. ise gözaltına alındı.Olay ile ilgili soruşturma başlatıldı


VELİ ÖĞRETMENE SALDIRDI

Olay, bugün saat 11.00 sıralarında Yıldırım ilçesi Arabayatağı Mahallesi'nde bulunan Hasan Öztimur İlköğretim Okulu'nda meydana geldi. İddiaya göre, çocuğunun derste dövüldüğünü ileri süren N.Ç. okulu basarak derste olan sınıfa girdi. İngilizce öğretmeni Lokman Sezer ise veli N.Ç.'ye ders olduğunu ve okul idaresi ile görüşmesi gerektiğini söyledi. Okul idaresine giden ve yerinde bulumayan N.Ç. dersin bitmesini bekleyerek koridorda öğretmeni darp etti. Burnu kanayan Lokman Sezer, okula çağırılan 112
 
ambulansı ile Şevket Yılmaz Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. Ayakta tedavisi yapılan Lokman Sezer, karakola giderek şikayetçi oldu.
 
Okula giderek öğretmene ziyarette bulunan Eğitim-İş Sendikası Genel Sekreteri Özkan Rona, "Veli okula gelerek derse girmiş, öğretmene hakarette bulunarak küfür etmiştir. Öğretmenimiz ise derste olduğunu söyleyerek idare ile görüşmesi gerektiğini söylemiştir. Okul idaresini yerinde bulumayan veli dersin bitmesini bekleyerek koridorda öğretmen arkadaşımızı darp etmiştir. Hocamıza atılan bu yumruklar milli eğitim camiasına atılmıştır. Karakola giderek kendisinden şikayetçi olacağız" diye konuştu.
 
"ÇOCUĞUMU DÖVMÜŞ"
 
İfadesi alınmak üzere karakola götürülen N.Ç. ise kendisini savundu. Öğretmenin çocuğunu dövdüğünü ile süren N.Ç, "Birşey yapmadım. Aramızda birşey yok. Çocuğumu dövmüş" dedi. Babası ile karakola gelen öğrenci ise öğretmenin kendisini dövdüğünü söyledi.
 
Güncelleme Tarihi: 04 Mayıs 2012, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER