Öğretmenler, öğrenci şiddetinden şikayetçi

Eğitim-Sen Mersin Şube Başkanı Tevabil Akıncı, kentteki üç okulda 3 öğretmenin öğrencileri tarafından darp edildiğini ileri sürerek Milli Eğitim Müdürlüğü’nü göreve çağırdı.

Öğretmenler, öğrenci şiddetinden şikayetçi

Geçen günlerde Mithatpaşa İlköğretim Okulu’nda görevli sınıf öğretmeni Ergün Mersinli, Şevket Pozcu Lisesi Müdür Yardımcısı Mehmet Nazif Erdem, MTSO Eğitim Vakfı İlköğretim Okulu öğretmenlerinden Mehmet Karabıyık eğitim verdiği öğrencilerinden şiddet gördüğü iddiası ile polise başvurdu. Bunun üzerine Kamu-Sen’e bağlı Türk Eğitim-Sen harekete geçerek yetkilileri uyardı.

Türk Eğitim-Sen Şube Başkanı Tevabil Akıncı düzenlediği basın toplantısında Mersin’deki okullarda son bir ay içerisinde öğretmenlere karşı şiddetin arttığına dikkat çekerek, "Üç okulda 3 öğretmenimiz saldırıya uğradı. Saydığımız bu arkadaşlar buz dağının görünen yüzüdür. Eğer bizler öğretmenlerimizi kurumada acze düşmüşsek, onların can güvenliği içerisinde, huzur içerisinde okullarına gitmelerini, ders vermelerini sağlayamıyorsak ülkemizin ve onun geleceğini koruyamıyoruz demektir" dedi.

Okullarda huzuru olmayan öğretmenlerin verimli de olamayacağını ifade eden Akıncı, "Buradan yetkililere sesleniyoruz, sizler bizim can ve mal güvenliğimizi korumak zorundasınız. Ya can ve mal güvenliğimizi koruyun ya da o makamları boşaltın. Bu tedbirleri alacaklar o makamlara gelsinler" diye konuştu.

 Güncelleme Tarihi: 31 Mart 2011, 00:00
YORUM EKLE
YORUMLAR
berkan yastı
berkan yastı - 10 yıl Önce

öqrenciyi kıskırtıyorlar ne bekliorlardı ki!!!

SIRADAKİ HABER