ÖĞRETMENLER OKUL YÖNETİMİNE KATILACAK

Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, İstanbul Aydın Üniversitesi'nde düzenlenen ''Eğitimde İyi Örnekler Paylaşımı İstanbul 2012 Konferansı''nda yaptığı konuşmada, üniversite ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün işbirliğinin iyi bir örnek olduğunu söyledi

ÖĞRETMENLER OKUL YÖNETİMİNE KATILACAK

Yeni yönetim anlayışlarının temelinde açık sistem mantığının olduğunu belirten Dinçer, ''Öğretmenlerimizi de okul yönetimine katmalıyız. Açık sistemin içinde Milli Eğitim Bakanlığı'nın yanı sıra öğretmen, öğrenci ve okul idaresi olsun istiyoruz. Yeni bir eğitim sistemi kurgulayacağız" dedi.

Dinçer, milli eğitime bakıldığında, hep olumsuz haberlerle gündeme geldiğinin görüldüğünü vurgulayarak, ''Hep bardağın boş tarafı görülüyor. Halbuki biz çok büyük bir camiayız. Olumsuz bir hadise koca camiaya mal edilmemelidir. Oysa ne kadar destansı olaylar da yaşanıyor o camia içinde. Ancak bu olumlu örnekler görülmüyor. Öyle öğretmenlerimiz, at sırtında en ücra köşelerde dolanarak kız çocuklarını okullu yaptı. Van depreminde birkaç öğretmenin öz verisi o kenti ayakta tuttu. Ancak bu kişilerin öğretmen olduğu görülmedi" diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 12 Mayıs 2012, 00:00
YORUM EKLE
YORUMLAR
ihsan
ihsan - 10 yıl Önce

sayın bakan dün meydanlarda öğretmene hakaret sayılabilecek sözlerinizi yine aynı meydanlarda geri çekmeniz halinde o dediklerinizde inandırıcı olabilirsiniz. Eğitim camiasının içinden olmayan eğitimcilerin sıkıntılarını bilemez.

SIRADAKİ HABER