ÖĞRETMENLERE MÜJDE

TBMM Başkanlığı'na sunulan Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde AK Parti'nin Meclis'e sunduğu kanun teklifiyle öğretmenlerin ek ders ücretleri iki katına çıkarılıyor.

ÖĞRETMENLERE MÜJDE
Kararnamelerde değişiklik yapan teklif, Devlet Memurları Kanunu'nda değişiklik öngörüyor. Buna göre, ek ders ücretleri, özel eğitime muhtaç öğrencilerin eğitim ve öğretim gördüğü kurumlarda görevli öğretmen ve yöneticiler ile bu öğrencilere yönelik olarak açılan özel sınıf öğretmenlerine ve cezaevlerinde görevli öğretmenlere yüzde 25, Milli Eğitim Bakanlığı Örgün ve Yaygın Eğitimi Destekleme ve Yetiştirme Kursları Yönergesi kapsamında görev alan yönetici ve öğretmenlere yüzde 100 fazlasıyla ödenecek. Türk Hava Kurumu, Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu Genel Müdürlüğü, Türkiye Yardım Sevenler Derneği ve resmi darülaceze kurumları ile Darüşafaka Cemiyeti ve Yeşilay Derneği'ne ait iktisadi işletmelerin, Gelir Vergisi Kanunu ve Kurumlar Vergisi Kanunu kapsamına giren gelirleri üzerinden vergi kesintisi yapılacak.
Güncelleme Tarihi: 18 Ocak 2015, 00:00
YORUM EKLE
YORUMLAR
hakan
hakan - 6 yıl Önce

Bari siz böyle haber yapmayin

onur
onur - 6 yıl Önce

bu şekilde yalan dolan başlıklar atmayın. zaten ceza evinde görevliler ve özel eğitimciler yüzde 25 fazla alıyor. ayrıca kurs öğretmenlerine yapılması planlanan zammı da herkes içinmiş gibi haber yapmayın. bu şekilde yanlış algı yaratan başlıkları görünce sitenizden nefret ediyorum.

murat güneş
murat güneş - 6 yıl Önce

24 kasımda başbakan ağzıyla söylenen bu söz üzerinden 2 ay geçmesi ne kadar acı. öğretmenler bu kurslara ücret 20 lira olacak diye başlamadı. ama başına bunların gelceğini bileydi sanırım başlamazdı.... meclisten bu kanunu geçirmek bu kadar mı zordu ????????????????????????

SIRADAKİ HABER