ÖĞRETMENLERE PERFORMANSA DAYALI MAAŞ GELİYOR

Öğretmene performansına göre ücret geliyor

ÖĞRETMENLERE PERFORMANSA DAYALI MAAŞ  GELİYOR

 

Başbakan Yardımcısı Babacan, eğitimde devrim niteliğinde bir çalışmanın haberini verdi. Buna göre öğretmen maaşları yeniden düzenlenecek.Ekonomi dünyası Uludağ'da buluştu. 3'üncüsü düzenlenen Uludağ Ekonomi Zirvesi'ne iş ve siyaset dünyasının ünlü isimleri katıldı.

 
Zirvenin açılış konuşmasını yapan Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, cari açığı kısa sürede yüzde 4-5'e düşürmek gerektiğini söyledi. Yetişmiş insan gücünün cari açıkla mücadelede önemli bir yere sahip olduğunu vurgulayan Babacan, bu amaçla eğitim sisteminde yeni düzenlemelere gidileceğini açıkladı.

 
"Bir ülkede insanlar ne kadar yüksek katma değer üretiyorsa ekonomi de o oranda büyüyor" diyen Babacan şöyle devam etti: 
 
"Öğretmen stratejimizi gözden geçiriyoruz. Öğretmenlerin iş performanslarını ölçmek gerek. Araştırma görevlilerinden profesörlere kadar performansı ölçüp, ona göre bir ücret modeli oluşturmayı düşünüyoruz. Daha sonra ilköğretim, ortaöğretim ve lisede de performans ölçülecek."
Güncelleme Tarihi: 22 Mart 2014, 00:00
YORUM EKLE
YORUMLAR
öğretmen
öğretmen - 9 yıl Önce

Lütfen aynı performans ölçümü meb bakan ve bürokratlarınada yapılsın. Bizim fazlasıyla çalıştığımız ortaya çıkarda onları bilmem!

eğitimsiz
eğitimsiz - 9 yıl Önce

namaz performansına, başörtü performansına cuma namazı performansına bi de iş yapmayıp dini sohbet etme performansına bakacaklar

M.G.
M.G. - 9 yıl Önce

ÇOK UYGUN BİR KARAR... HERKES ÇALIŞTIĞININ KARŞILIĞINI ALABİLMELİDİR.

SIRADAKİ HABER