Okul Çantaları Yerini Tablet Bilgisayarlara Bırakıyor

Ankara'daki bir özel okulda başlatılan "Öğrence Bulutu" projesi kapsamında 3G internet bağlantılı tablet bilgisayar uygulamasıyla eğitimde defter ve kitap ihtiyacı ortadan kalktı.

Okul Çantaları Yerini Tablet Bilgisayarlara Bırakıyor

Ankara'daki bir özel okulda başlatılan "Öğrence Bulutu" projesi kapsamında 3G internet bağlantılı tablet bilgisayar uygulamasıyla eğitimde defter ve kitap ihtiyacı ortadan kalktı.

Microsoft Türkiye Genel Müdürü Tamer Özmen, okulda düzenlenen tanıtım toplantısında yaptığı konuşmada, Türkiye için bir ilk olan "Öğrence Bulutu" projesinin dünya standartlarında olduğunu ifade etti.

Tablet bilgisayardaki uygulamayla öğrenciyi tüketici değil tam tersine üretici haline getirdiklerini belirten Özmen, "Eğitimi kuvvetlendirerek, öğrenci ve öğretmeni bir araya getirip, okul içinde ve okul dışında çalışan farklı bir ortam yaratıyoruz" dedi.

Özmen, "Öğrence Bulutu" projesinin içinde worldwide teleskop gibi bir takım uygulamalardan, şarkı bestelemeye kadar pek çok değişik yaratıcı uygulamaların yapılabildiğine işaret etti.

Öğrenci Bulutu'nun çözüm ortaklarından Turkcell'in Genel Müdür Yardımcısı Selen Kocabaş da projenin "dijital eğitim" ve "akıllı okul" konseptinin bir örneği olduğunu söyledi.

Kocabaş, projeyle hem öğretmenlerin hem öğrencilerin hayatında ciddi bir dönüşümün yaşanacağını vurgulayarak, "Artık okul çantalarımız yerine tabletlerimiz oluyor" dedi.

Projenin donanım tedarikçisi Acer Türkiye Ülke Müdürü Sinan Kender ise Türkiye'de teknoloji ve öğrencilerin buluşması ve öğrencilerin bu kadar genç yaşta eğitimlerine teknolojiyle devam etmelerinin ve eğitimde kağıt ve kalemin minimum kullanıma indirgenmesinin kendilerinde heyecan yarattığını dile getirdi. Kender, proje kapsamında kullanılacak tablet bilgisayarlara klavye imkanının sunulmasıyla öğrencilerin içerik de oluşturabileceğini kaydetti.

Yüce Okulları Yönetim Kurulu Başkanı Kağan Kalınyazgan da "Öğrence Bulutu" projesinin hayata geçirilmesiyle öğrenci ve öğretmenlerin karşılıklı olarak tablet bilgisayarlar üzerinden çalışacaklarını bildirdi.

Teknolojinin içeriğinin çeşitli eğitim kurumlarınca sağlandığını anlatan Kalınyazgan, projelerinin Milli Eğitim Bakanlığı yetkilileri ile paylaşılıp, bir örnek teşkil etmesini umduklarını sözlerine ekledi.

 Güncelleme Tarihi: 08 Eylül 2011, 00:00
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ali Sami Alp
Ali Sami Alp - 11 yıl Önce

Kesin bunların göz hastaneleri de vardır...

eylem pamuk
eylem pamuk - 11 yıl Önce

her sene koyulan bir yalan sadece özeeellere gönderidrsiniz

SIRADAKİ HABER