Okul Müdürleri dikkat! Bakanlık anket işine el attı

Öğrencilere gelişi güzel sorular sorulamayacak.

Okul Müdürleri dikkat! Bakanlık anket işine el attı
Hemen her dönem Türkiye’nin çeşitli illerinden Okullar düzenledikleri ilginç anketlerle kamuyonun gündemine gelir uzun süre tartışılırdı. Bunun son örneği İzmir’de yaşanmış İzmir Karşıyaka Emine Lahor İlköğretim Okulu’nda doldurulan ‘öğrenci bilgi çizelgesi’nde öğrencilere, anne ve babalarının sağ olup olmadığı ve eğitim durumları gibi soruların yanı sıra Roman olup olmadıkları da sorulmuştu.
Milli Eğitim Bakanlığı işte bu olumsuz örneklerin önüne geçebilmek için bir genelge yayınladı. Valilikler aracılığı ile Milli Eğitim Müdürlükleri ve Okullara dağıtılacak olan genelge ile artık okullar gelişi güzel anket yapamayacak ve annenin babanın mesleği,makamı,statüsü,geliri,sağ veya vefat etmiş olma durumu vb. İle ilgili soruların yeraldığı veri toplama araçlarının uygulanmasında daha dikkatli olunacak. Okul yönetimleri zorunlu olmadıkça öğrencilerine bu tür sorular yöneltemeyecek.

Güncelleme Tarihi: 14 Mart 2011, 00:00
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mustafa Kabul
Mustafa Kabul - 10 yıl Önce

bu bakanlık işin cılkını çıkarıyor..hem okullardan başarı bekliyorlar,hem de okulların kendi eğitim çevresinin öğrencilerinin maddi ailesel ve sosyolojik özellikleri hakkında bilgi toplanmasını istemiyor..bunlar başarıda ve başarısızlıkta bir etken değilmidir..hangi soruları yönetmeli...MEB işte böyledir..kendisi angaryalarla milleti uğraştırır..çalışmak isteyenleri de durdurur..

ayşe ak
ayşe ak - 10 yıl Önce

pendik ticaret meslek lisesini kınıyooorummm !

SIRADAKİ HABER