OKUL SÜTÜNDE MALİYET KAÇ PARA ?

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nda düzenlenen ihalenin ikinci ve son oturumunda, 4 katılımcıdan 3'ü sunduğu teklifi aşağıya çekti, bir katılımcı ise teklifini değiştirmedi.

OKUL SÜTÜNDE MALİYET  KAÇ PARA ?

İŞTE İHALE ALAN KONSORSİYUMLAR VE BÖLGE BÖLGE MALİYETLER,

İhale komisyonunun değerlendirmeye aldığı son tekliflere göre, Yavuz Blok Bims İnş. Malz. Gıda Tic. A.Ş pilot ortaklığında Gülsan Gıda A.Ş-Mar Tüketim A.Ş- Mamsan Gıda A.Ş-Bakraç Süt ve Süt Ürünleri Ltd. Şti'den oluşan iş ortaklığının ''İç Anadolu ve Güneydoğu Anadolu'' bölgeleri için ilk oturumdaki 57 kuruş birim fiyat teklifi, 56 kuruşa çekildi. Buna göre sunulan toplam tutar, 26 milyon 182 bin 945 lira 60 kuruş oldu. Dimes Gıda San. Tic. A.Ş pilot ortaklığında Pınar Süt Mam. San. A.Ş-Balkan Süt Ür. San. Tic. Ltd. Şti'den oluşan iş ortaklığı da ''Doğu Anadolu ve Ege Bölgeleri'' için birim fiyatı 55 kuruştan sunduğu ilk teklifini, 53 kuruşa indirdi. Firmanın toplam teklifi de 16 milyon 38 bin 340 lira 60 kuruşa düştü. Yörükoğlu Süt ve Ürn. San. Tic. pilot ortaklığında Güney Süt San. ve Gıda Mad. Tic. A.Ş-Oğuz Gıda San. ve Tic. A.Ş-Akbel Süt Ürn. San. Tic. A.Ş'nin yer aldığı iş ortaklığı da ''Akdeniz bölgesi'' için birim fiyat teklifini 52 kuruştan, 51,5 kuruşa revize etti.

Toplam teklifini de 8 milyon 919 bin 964 ilra 80 kuruş olarak açıkladı. Ak Gıda San. ve Tic. A.Ş pilot ortaklığındaki Sütaş Süt Ürünleri A.Ş-Danone Tikveşli Gıda ve İçecek San. Tic. A.Ş- Tat Konserve San. A.Ş-Yörükler Dış Tic. A.Ş'den meydana gelen iş ortaklığı da ''Marmara ve Karadeniz bölgeleri'' için birim fiyat 48 kuruş olan ilk teklifini korudu ve 23 milyon 694 bin 633 lira 60 kuruş toplam teklifini yineledi.

PROJENİN TOPLAM MALİYETİ 74,8 MİLYON TL OLDU..


İhale Komisyonu Başkanı İbrahim Özcan, ihalenin tamamlandığını belirterek, komisyonun yapacağı değerlendirmenin ardından tekliflerin Hayvancılık Genel Müdürlüğü'nün onayına sunulacağını bildirdi.

'EN KISA SÜREDE DAĞITIMI PLANLIYORUZ''

İhale onaylandıktan sonra, firmalarla sözleşme imzalanacağını ifade eden Özcan, daha önce 25 Nisan olarak açıklanan dağıtımın başlangıç tarihine ilişkin şunları söyledi: ''Sürecin, zamanın bize ne getireceğini bilemediğimiz için bir de mevzuat çerçevesinde sözleşmeye 5 günlük süre verilebilir, imzalanmasının ardından tekrar 5 günlük süre daha verilebilir. Bunların erkene çekilmesi durumunda biz süt dağıtımına erkenden başlayacağız. Gecikmesi durumunda da mevzuatın müsaade ettiği sınırları aşmadan en kısa sürede dağıtımı planlıyoruz.''
Güncelleme Tarihi: 18 Nisan 2012, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER