OKULUN HEM MÜDÜRÜ,HEM İŞÇİSİ

Zonguldak’ta 12 yıldır eğitimci olan Adem Kaptan, müdürü olduğu okulun inşaat işlerini de üstleniyor

OKULUN HEM MÜDÜRÜ,HEM İŞÇİSİ

Zonguldak’ta 12 yıllık eğitimci Adem Kaptan’ın çalışma azmi ve becerisi, eğitim sınırlarının dışına taşıyor. Üniversite yıllarında harçlığını çıkarmak için öğrendiği inşaatçılık mesleğini okul müdürlüğü yaparken de değerlendiren Adem Hoca, herkesin takdirini kazanıyor.

 

"HER TÜRLÜ ZAHMETE KATLANMAYA RAZIYIM"
Bahçelievler Mahallesi’ndeki Merkez Anaokulu Müdürü Adem Kaptan, Eğitim verdiği Merkez Anaokulu öğrencilerine doğal bahçe ortamı ve kaliteli eğitim imkanı sunmak için inşaat işçisi gibi bütün gününü okul bahçesinde geçiriyor. Harç karıp taşıyan Kaptan, tuğla örüyor, çimento taşıyor ve okul bahçesinde her türlü işi bizzat kendisi yapıyor. Onu tanımayanlar, okul inşaatında çalışan usta zannediyor. Öğrenciler, veliler ve öğretmenlerin şaşkın bakışları arasında bir inşaat işçisi gibi çalışan Kaptan, “Bu yaştaki çocukların kaliteli eğitim alması için her türlü zahmete katlanmaya razıyım.” diye konuştu.

 

"VELİLER MUTLU OLUYOR"
Üniversite okurken, okul harçlığını çıkarmak için çalıştığı inşaatlarda mesleği öğrendiğini hatırlatan Kaptan, “Benim birinci mesleğim inşaatçılıktır. Gençliğimde çok çalıştım. Üniversite okurken inşaatlarda çalıştım. Bunun getirisi şu anda önümüze geliyor. İyi ki çalışmışım, okulumuza ve çocuklarımıza faydalı olabiliyoruz. Harç karıyorum, tuğla taşıyorum. Ustalığını da ben yapıyorum, harcını da ben karıyorum. Bunu da büyük bir zevkle yapıyorum. Faydalı olabiliyorsak ne mutlu. Bir okul müdürünün çimento, tuğla taşıyıp harç karmasının bana dönüşleri olumlu. Veliler mutlu oluyor. Örnekler vardır ama pek alışık olunmayan bir durum. Bir okul müdürünün harcın içine girip harcı taşıması ve tuğla örmesi bu çevre için olumlu bir örnek. Okul aile birlikleri olarak da geri dönüşümler çok iyi oluyor. Bize destek sağlıyorlar ve veli okul kaynaşması sağlanıyor.” şeklinde konuştu.

 

"BU OKUL ADEM HOCA’YLA GÜZEL”
Merkez Anaokulu öğrenci velileri de Okul Müdürü Adem Kaptan’ın çok yönlü olmasından memnun. Veliler, şunları ifade etti: “Adem Bey’i yaklaşık 4-5 yıldır tanıyorum. Büyük oğlum buradan mezun oldu, küçük oğlumu da buraya yazdırdım. Adem Bey’i bildim bileli bu tür işlerin üstesinden başarıyla gelmektedir. Yeri gelir duvar örer, yeri gelir bahçeyi temizler, yeri gelir kazmayı eline alır çiçek eker, ağaçları budar. Her türlü iş elinden gelir. Bu tür işlerin elinden gelmesi de bir okul için avantajdır. Biz müdürümüzden çok memnunuz. Bu okul güzelse bunda Adem Hoca’nın payı vardır.”

egitimajansı.com

Güncelleme Tarihi: 14 Eylül 2014, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER