Olumsuz Hava Koşulları Nedeniyle O İlde Eğitime Ara Verildi

Elazığ Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan açıklama, yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle il genelinde bugün eğitime ara verildiği bildirildi.

Olumsuz Hava Koşulları Nedeniyle O İlde Eğitime Ara Verildi

Ağrı Valiliğinden yapılan açıklama, olumsuz hava koşulları ve kar yağışı nedeniyle il merkezi ile bağlı köylerin yanı sıra Tutak, Eleşkirt, Taşlıçay ve Hamur ilçelerinde eğitime bugün ara verildiği bildirildi. 

Bitlis

Bitlis'te olumsuz hava şartları ve yoğun kar yağışından dolayı il merkezi ve bağlı köylerdeki okullarda öğleden sonra eğitime ara verildiği belirtildi. 

Tatvan ilçesinde de kar nedeniyle eğitime öğleden sonra ara verildi. 

Kars

Kars Valiliğinden yapılan açıklama da olumsuz hava şartları ve yoğun kar yağışı nedeniyle il genelinde okullarda öğleden sonra eğitime ara verildiği bildirildi. 

Bingöl

Bingöl'ün Karlıova ilçesinde de bir hafta aranın ardından akşam saatlerinde başlayan kar yağışı yaşamı olumsuz etkiledi.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü kar ve tipi nedeniyle ilçe genelinde okullarda bugün eğitime ara verildiği belirtildi.

İlçede 40 köy ile ulaşım sağlanamıyor.

Van

Van'ın Bahçesaray ilçesinde yoğun kar yağışı nedeniyle tüm ilk ve orta dereceli okullarda eğitim öğretime bugün ara verildiği bildirildi. 

Erzurum

Yoğun kar yağışı dolayısıyla Erzurum'un Horasan ilçesindeki ve kent genelinde taşımalı eğitim yapılan okullar da bugün tatil edildi.

Malatya

Malatya'da etkisini sürdüren kar yağışı nedeniyle Pütürge ilçesinde okullar tatil edildi.

Iğdır

Iğdır'da ise kent merkezine bağlı Kervansaray, Kızılkale, Pınarbaşı, Taşlıca, Harmandöven, Güngörmez, Asma, Kuçe, Mezra, Aliköçek, Alibeyköy ve Karaçomak köyleri ile Tuzluca ilçe genelinde okulların 1 gün süreyle tatil edildi.

Güncelleme Tarihi: 03 Mart 2019, 22:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER