Ortak Dilimiz Olmazsa Ortak Hayallerimiz Olmaz

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, ortak dilimiz olmazsa ortak hayallerimiz olmaz. Ortak hayallerimizin olabilmesi için önce dili düzelteceğiz, dil düzeldikçe düşünce, düşünce düzeldikçe hayaller düzelecek. O zaman biz koşmaya başlayacağız.

Ortak Dilimiz Olmazsa Ortak Hayallerimiz Olmaz

Adapazarı ilçesindeki bir otelde yapılan Ortak Akıl Arama Konferansı"na katılan Selçuk, kentte eğitime yönelik faaliyetlerden gurur duyduğunu dile getirdi. 

Eğitimcilerin gayretlerinin kendileri için çok değerli olduğunu ifade eden Selçuk, Bütün illerimizde bu tür çalışmalar yapılmasını çok çok önemsiyorum. Çünkü ortak dilimiz olmazsa ortak hayallerimiz olmaz. 

Bu çerçevede Sakarya ile ilgili beklentileri olduğunu aktaran Bakan Selçuk, Bizim bir gelecek tasavvurumuz olmalı ve bu gelecek tasavvurunu beslemek için fedakarlık ve gayret dönemine ihtiyacımız vardır." değerlendirmesinde bulundu.

Bir Bakanlığın, teşkilatın gerçekten eğitim sistemini çok hızlı ve mükemmel biçimde dönüştürmesinin kolay olmadığını dile getiren Selçuk, Aslında bir Bakanlığın ya da ekibinin Milli Eğitim Bakanlığının bugünkü yapısını dönüştürmesi çok zor. Ama Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliği ve ortaya koyduğu iradeyle bunu yapabileceğimizden çok eminim. 

Çünkü bu, bu tür bir liderlikle gelişebilecek bir şey. Diğer türlü bütün bakanlıklarımızın, Türkiye´deki toplumun tamamının katkısı olmaksızın, bunun altından kalkmak biraz zor.

Sakarya’daki bu çalışmanın bütün illere örnek olması temennisinde bulunan Bakan Selçuk, Bu çalışmaların daha derinleşmesi ve gelişmesi için herhangi bir ihtiyaç söz konusu olursa Milli Eğitim Bakanlığı olarak yapmak istediğimizi belirtmek isterim. 

Bugün arkadaşların yaptığı grup çalışmalarının her birinde Sakarya´nın eğitim sisteminin büyümesi için nasıl bir vizyon, misyon, hangi değerlerle ve yol haritasıyla ne yapılabilir sorusunun cevaplarının arandığı bir durum söz konusu. Buradan ortaya çıkacak sonuçlarla Sakarya´nın eğitim sisteminin çok daha güçle şekilde hayata geçirileceğinden eminim.

Güncelleme Tarihi: 14 Ekim 2018, 10:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER