ÖSYM Başkanı Aygün'den KPSS Açıklaması

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Aygün, KPSS ve diğer sınavlarımızda Kovid-19 pandemi önlemlerini uygulamaya devam ediyoruz.

ÖSYM Başkanı Aygün'den KPSS Açıklaması

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün, Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) ve diğer sınavlarda Kovid-19 ile mücadele kapsamında alınan önlemleri uygulamaya devam ettiklerini bildirdi.

Aygün, Twitter hesabından, KPSS'ye dair açıklama yaptı.

KPSS ve diğer sınavlarımızda Kovid-19 pandemi önlemlerini uygulamaya devam ediyoruz. Aygün, sınav binaları veya salonların sınavdan önce detaylı temizliğin yapıldığını ve dezenfekte edildiğini belirtti.

Aygün, şu değerlendirmelerde bulundu:

Kovid-19 önlemleri kapsamında, adaylara sınav binası girişlerinde görevliler tarafından maske ve dezenfektan dağıtılacaktır. İsteyen adaylar, kendileri de dezenfektanlarını yanlarında getirebileceklerdir.

Sınav görevlilerimize maske ve dezenfektanla birlikte lateks eldiven de dağıtılacaktır. Adaylar ve görevliler kendi maskeleri veya siperlikleriyle de gelebileceklerdir.

Kovid-19 ile alakalı durumu olan adaylar HES kodlarından belirlenecek ve Bilim Kurulunun önerisi doğrultusunda Kovid-19 durumlarına göre gruplara ayrılacak ve sınav merkezlerimizde hazırlanan ayrı salonlarda sınava alınacaklar. Bu durumda olup sınav yeri değiştirilen adaylar Başkanlığımız tarafından SMS ile bilgilendirilecektir.

Sınav görevlileri Kovid-19 durumlarının HES kodları aracılığıyla takip edileceğini bildiren Aygün, Kovid-19 durumu belirlenen sınav görevlilerin, görevleri iptal edilerek yerlerine yeni görevlendirmeler yapılacağını duyurdu.

Aygün, adayların sınav binalarına ulaşımı için sınav binaların olduğu bölgelere belediyeler tarafından daha sık seferler düzenlenmesi sağlanacağını belirtti.

Okul bahçelerinde yığılmayı önlemek ve sosyal mesafeyi korumak için adaylar ve sınav görevlileri dışında hiç kimsenin okul bahçelerine alınmayacağının altını çizen Aygün, adayların sınav binalarına girişte ve sınav bitiminde binadan çıkışta, sosyal mesafenin korunması için sınav görevlileri tarafından yönlendirilecek.

Okul bahçelerin girişi yada önünde kümelenmenin önlenmesi için aday yakınların beklememeleri ve ayrılmaların önem arz etttiğini söyleyen Aygün, adaylara başarı diledi.

Güncelleme Tarihi: 11 Eylül 2020, 23:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER