ÖSYM'den YKS Giriş Yerleri İle İlgili Açıklama! 30 Bin Adayın Sınav Merkezleri Değişti

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün, yaptığı açıklamada, ÖSYM olarak Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) ve Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavına (2020-MSÜ) başvuranlardan, atandıkları sınav merkezinin bulunduğu ilden farklı ilde ikamet etmek zorunda kalan ve bu nedenle sınav merkezi değişikliği yapmak isteyenlerin, taleplerinin 29 Mayıs'ta alındığını ifade etti.

ÖSYM'den YKS Giriş Yerleri İle İlgili Açıklama! 30 Bin Adayın Sınav Merkezleri Değişti

YKS'ye başvuran adayların atamalarının, ilgili sınava başvurularında birinci sırada tercih ettikleri sınav merkezlerine yapıldığını belirten Aygün, şu bilgileri verdi:

Yeni tip koronavirüs salgın sebebiyle atandıkları sınav merkezin bulunduğu ilden farklı bir ilde ikamet etmek zorunda kalan ve sınav merkezi değişikliği yapmak isteyen adayların sınav merkezi değişiklik talepleri, 29 Mayıs'ta alındı.

Bu kapsamda YKS'ye başvuru yapan 2 milyon 437 bin 119 adayımızdan 29 bin 603'ünün sınav yerleri, talepleri üzerine değiştirildi. Aynı durumdaki 6 bin 250 MSÜ adayının da sınav merkezi değişiklik talepleri yerine getirildi.

Hatalı işlem yapan adaylara imkan tanındı

Halis Aygün, YKS'ye kaydını yapan sınav başvuru işlemlerinde hatalı yada eksik işlem yapmaları sebebiyle başvurularını tamamlayamayan adaylar için de 4 Haziran'da yeni imkan sağlandığını hatırlatarak, Bu kapsamda 4 Haziran'da hatalı işlemler sebebiyle başvurularını tamamlayamayan adaylara yönelik verilen yeni imkanla birlikte 3 bin 894 aday, YKS'ye girme hakkı elde etti.

Güncelleme Tarihi: 16 Haziran 2020, 16:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER