ÖZEL OKUL DESTEĞİ 2. BAŞVURULAR BAŞLADI

3 bin 500 TL için ikinci başvuru başladı

ÖZEL OKUL DESTEĞİ 2. BAŞVURULAR BAŞLADI
Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) özel okuladevam edecek öğrenciler için verilecekeğitim öğretim desteği başvurusunu kaçıranlar için ikinci başvuruları e-okulüzerinden almaya başlayacak.
Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Yusuf Tekin imzasıyla illere gönderilen yazıya göre, özelokullarda öğrenim görecek öğrenciler için başvuru ve onay işlemleri 29 Ağustos'ta tamamlandı ve 1 Eylül'de eğitim öğretim desteği almaya hak kazanan özel okullar veöğrenciler MEB'in resmi internet sitesinde ilan edildi.

Ancak eğitim öğretim desteği başvurusunu kaçıran öğrencilerin talebi üzerine ikinci başvuru ve yerleştirme takvimi hazırlandı.
Buna göre, 1 Eylül 2014 itibariyle eğitim öğretim desteği almaya hak kazanan öğrenciler, tercihlerine göre herhangi bir özel okula yerleştirilmişlerse, ikinci tercih başvuru yapamayacaklar.
1 Eylül 2014 itibariyle eğitim ve öğretim desteği almaya hak kazanan öğrenciler, tercihlerine göre herhangi bir okula yerleşemedikleri takdirde başvuruya gerek olmadan ikinci yerleştirme işlemi için tercih yapma hakkına sahip olacaklar.

Başvurular e-okuldan alınacak

Eğitim ve öğretim desteği için ikinci başvuru işlemleri öğrencinin velisi ya da vasisi tarafından öğrencinin kayıtlı bulunduğu resmi okul müdürlüğü tarafından yapılacak.
İkinci başvuru ve yerleştirme takvimine göre, 18 Eylül'e kadar öğrencilerin e-okul üzerinden başvuruları alınacak. Destekten yararlanacak öğrenciler, 19 Eylül'de ilan edilecek. 20-23 Eylül'de destekten yararlanacak öğrencilerin tercihleri alınacak. Yerleştirme sonuçlarının 24 Eylül'de ilanının ardından kesin kayıtlar 25-30 Eylül'de yapılacak.
Okul öncesi özel kurumlara gidecek öğrencilere 2 bin 500, özel ilkokullara gideceklere 3 bin, özelortaokul ve liselere gideceklere yıllık 3 bin 500 lira eğitim öğretim desteği verilecek.
Güncelleme Tarihi: 08 Eylül 2014, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER