Personel alım sınavında usulsüzlük iddiası

Rize Adliyesi'ne alınacak 18 personeli belirlemek amacıyla düzenlenen sınavda usulsüzlük yapıldığı iddiası üzerine inceleme başlatıldı.

Personel alım sınavında usulsüzlük iddiası
Rize'deki zabıt katibi ve mübaşir açığını gidermek amacıyla 2 kadrolu, 10 sözleşmeli zabıt katibi ile 6 mübaşir alınmasına karar verildi. Rize Adalet Sarayında, 11 Şubat'ta düzenlenen yazılı sınava bin kişi katıldı.       

Rize Adalet Komisyonu Başkanlığı, yazılı sınavın ardından sınavda usulsüzlük yapıldığı iddiasıyla soruşturma başlattı.        

Soruşturma sonunda sınavı kazanan adaylardan İ.B, G.A, B.G.T. ile rahatsızlandığı için sınava diğer adaylardan ayrı giren H.E'nin, sınavda usulsüzlük yaptığı yönünde haklarında şaibe oluştuğu, bunun sınavın hakkaniyeti ve objektifliğine gölge düşüreceği kanaatiyle mülakata alınmamasına karar verildi. Bunun üzerine söz konusu kişiler, mülakata giren 94 kişi arasında yer alamadı.  


2 MÜFETTİŞ İNCELEME YAPACAK
Karar, Rize Cumhuriyet Başsavcılığınca Adalet Bakanlığına da bildirildi. Bunun üzerine bir süre sonra Rize'ye gelerek rutin denetim yapacakları öğrenilen 2 müfettiş, tarihi öne alarak bugün Rize'ye geldi. Müfettişlerin diğer konuların yanında bu konuda da inceleme yapacağı ve kararı değerlendireceği öğrenildi.


Güncelleme Tarihi: 22 Şubat 2011, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER